Лікар радить, консультує, інформує

ДИТЯЧІ ЗАХВОРЮВАННЯ

Для хвороб, що отримали назву дитячі інфекції, характерне те, що хворіють на них, як правило, у дитинстві. До гострих дитячих інфекцій відносять: кір, краснуху (червону висипку), Скарлатину, дифтерію, коклюш, епідемічний паротит (свинку), вітряну віспу та поліомієліт. Більшість із цих хвороб дуже швидко поширюються і при цьому заражають велику кількість дітей. У людей, що перехворіли на них, залишається досить стійкий імунітет. Вакцинація допомогла знизити захворюваність на більшість із них. Однак вакцини не завжди дають стійкий імунітет. До того ж у наслідок різних причин не всі діти мають профілактичні щеплення. Попередження інфекцій є провідним принципом охорони здоров'я дітей. Якщо дитини захворіла, її поведінка змінюється: вона плаче, відмовляється від їжі, стає млявою, не грається, негайно зверніться до лікаря.

Не займайтесь самолікуванням!!!
При перших симптомах хвороби – звертайтеся до лікаря!!!

ПРОФІЛАКТИКА ІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

Інфекційні захворювання виникають у наслідок проникнення в організм хвороботворних мікроорганізмів (бактерій, вірусів або найпростіших) та їх розмноження і негативного впливу на нього. Профілактика інфекційних захворювань проводить за трьома напрямками. · Перший – виявлення та ізоляція джерела інфекції, · Другий – виключення механізмів передачі інфекції, · Третій –підвищення стійкості організму дитини до інфекційних захворювань. Більшість батьків розуміє, що завдяки нескладній профілактиці хворіти дитина буде менше, а лікування (якщо вона таки захворіє) буде не таким тривалим і коштуватиме дешевше. Якщо вчасно робити щеплення та профілактичні огляди, то приводів для відвідування лікаря буде менше, а будь-які відхилення у розвитку дитини будуть виявленні вчасно. Крім того, якщо дитина звикне бачити лікаря під час планових медичних оглядів, медична допомога не буде асоціюватись лише з болем та почуттям страху.

КІР: ШВИДКИЙ І НЕБЕЗПЕЧНИЙ. Як захистити себе і дитину

Усі діти та дорослі, які не отримали щеплення, під загрозою. Хвороба небезпечна для всіх невакцинованих дітей та дорослих. У дорослих і дітей, молодших року, кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не були вакциновані, також є вразливими до захворювання.

Спалахи кору

Спалахи цієї інфекції мають циклічний характер і відбуваються в Україні кожних чотири-п’ять років. Попередній спалах кору стався у 2017–2019 роках. Одна з причин цього — недостатнє охоплення щепленнями. Війна створює ще більш сприятливі умови для поширення кору через руйнування медичної інфраструктури, а відтак ускладнення доступу українців до медичних послуг, зокрема вакцинації, великих скупчень людей у прихистках, евакуаційному транспорті та центрах для переселенців. У таких умовах кір може поширюватися швидше, тому важливо захистити себе та дітей — вакцинуватися.

Вакцина рятує

Щеплення проти кору проводять уже понад 50 років. Вакцина зарекомендувала себе як безпечний та ефективний спосіб профілактики. Саме завдяки вакцинації вдалося знизити захворюваність на кір у десятки разів. Тільки з 2000 по 2016 роки смертність від кору знизилася на 79%, а це означає, що вакцини зберегли 20,3 мільйона дитячих життів у всьому світі.

ПОРАДИ ТА РОЗ'ЯСНЕННЯ

Старша медична сестра  здійснює постійний контроль за станом здоров’я  дітей, щоденний  огляд   дітей,  контролюють проведення профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень у порядку і терміни, встановлені МОЗ України, надає невідкладну медичну допомогу дітям у разі гострого захворювання або травми, стежить за дотриманням санітарно-гігієнічних норм, контролює якість   харчування   в ЗДО, проводить санітарно-просвітницьку роботу.

Медичний кабінет обладнаний відповідно Типового переліку. В ньому  зберігаються  лікарські  засоби  та вироби медичного призначення   для  надання невідкладної медичної допомоги.

Загартовування дитини
Загартовувати потрібно дітей з груд­ного віку. Насамперед не слід кутати дітей, у теплу погоду загортати у ватні ковдри, зав’язувати шию хусткою, прикривати го­лову чепчиком, косинкою — все це не дає ніякої користі і може пошкодити здоров’ю. Вже у півтора-два місяці дитині, якщо тільки температура повітря не нижча 20 градусів, рекомендується робити повітряні ванни. Для цього дитину 1 або 2 рази на день кладуть на 2—3 хвилини голеньку на ліжко. Поступово дитина звикає і до більші холодного повітря. Тоді можна не припиняти ванни навіть при 16 градусах тепла. Поступово слід збільшувати і тривалість повітряної ванни: до,б місяців її доводять до 5 хвилин і повторюють! по 4 рази на день. Дитина однорічна може приймати і півгодинну! повітряну ванну. Лежати дитина повинна і на спині і на животі. Влітку повітряні ванни краще робити на свіжому повітрі, у затінку, але поблизу від освітленого сонцем місця. Дуже корисні вогкі обтирання. Робити їх треба починати,, коли дитині мине 3—4 місяці. М’яку рукавичку вмочують у пі­дігріту до 37 — 38 градусів воду і злегка обтирають дитині спо­чатку руки (одразу ж треба їх насухо витерти), потім ноги, груди, живіт, спинку. Поступово треба знижувати температуру води, щоб для 12-місячної дитини вона не перевищувала 25 градусів тепла. Обтирання повинні бути приємними для дитини. Якщо вона тремтить, синіє, плаче, треба тимчасово припинити обтирання і порадитися з медичним працівником.