ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ – МІЖНАРОДНЕ СВЯТО.

20 трав. 2021
20.05.2021 року в закладі дошкільної освіти відзначили «День вишиванки».

Коли вдягаю вишиванку,

Немов в любові признаюся

Своїй країні ніжно й палко,

Вдягну і Господу молюся.

За мир та спокій в Україні!

Щоб вишивані візерунки

У долю кожної родини

Внесли приємні подарунки!

День вишиванки – це всеукраїнське свято, яке покладене зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння українського вишитого одягу. Дата проведення – щороку в третій четвер травня (будній день).

Вишиванка – для українця не лише одяг, яке вдягають у найважливіші дні життя або свята. Це символ приналежності до роду та нації, а у наш час ще й один із символів, за яким вирізняється наш народ. Яскраві кольори і візерунки символи – усе це є вишиванка.

Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що маже статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. Так сталось, що в Україні вишиванка теж символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї.

Вже стало доброю традицією проводити у дитячому садочку тематичні заняття, які присвячені народним, державним та самобутнім святам. Вихованці знають і люблять свою Україну, її символи, вчаться поважати традиції українського народу.

Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до школи чи садочка. До челенджа, присвяченого Дню вишиванки, залучилися не тільки працівники закладу, а  й родини вихованців.

20.05.2021 року в закладі дошкільної освіти відзначили «День вишиванки», і весь садочок замайорів різнобарвними візерунками української вишивки. Протягом двох днів дошкільнята ознайомлювалися з історією вишиванки, піснями про вишиту сорочку та різними техніками вишивання. Вся велика садкова родина і колектив ЗДО №248 святкували «День вишиванки». Були проведені цікаві святкові заходи за участю дітей та дорослих нашого закладу. Діти водили хороводи, співали, грали народні ігри та створювали неповторні художні витвори мистецтва. Усі діти взяли участь у «параді вишиванок». На святі панував піднесений настрій, всі милувалися барвистими візерунками вишиванок.

Тож, носімо вишиванки на долю й щастя - це наш оберіг.