Освітній напрям "Гра дитини"

4 черв. 2021
Ігрова діяльність - провідний напрям у роботі з дошкільниками

Якщо дитина вміє організовувати гру та ігрову взаємодію, то накопичує на майбутнє добрий потенціал ініціативності, лідерства, винахідливості. Педагогам до снаги плекати цей потенціал — для цього слід ефективно організовувати ігрову діяльність дітей За допомогою гри дитина засвоює, що в кожній життєвій ситуації є «призове» місце — тобто результат, що є найбажанішим для самої дитини або найбільш зручним і підхожим для всіх.

Кожна гра є прототипом повноцінного й змістовного життя.

Тож в результаті ігрової діяльності дитина може навчитися:

•  самоорганізовуватися;
  •  організовувати серії процесів;
  •  переймати й віддавати; навчатися й навчати;
  •  творити й бути творцем-виконавцем; генерувати й адаптувати ідеї, стимулювати до цього інших;
  •  проєктувати дії й досягати мети; радіти й розважатися; захоплювати й захоплюватися.