ЕКОЛОГІЧНА СТЕЖИНА. ДЕНЬ ПРАЦІ В САДОЧКУ

7 черв. 2021
Консультація для педагогів "Трудове виховання дітей". Одне із завдань вихователя в процесі формування пізнавального інтересу до праці – доступно розкривати дітям її роль у житті та здоров’ї людини, підводити їх до самостійних висновків про корисність, суспільну значущість праці, взаємозалежність різних її видів.

ДЕНЬ ПРАЦІ: «Екологічна стежина»

Значення трудового виховання важко переоцінити. Адже, чим частіше дитина залучається до трудової діяльності, тим швидше вона набуває соціального досвіду, життєвої компетентності. Як відомо, найсильнішим стимулом до діяльності є цікавість. Тому педагогу і батькам треба знати психолого-педагогічні особливості розвитку інтересу до праці.

Педагогам варто пам'ятати, що інтерес до різних видів праці виникає у дітей  під час прогулянок та екскурсій на майданчики, у ході спостережень за роботою дорослих, зустрічей із батьками – представниками різних професій, у процесі виконання нових трудових дій тощо. Пізнавальний інтерес до трудової діяльності проявляється в прагненні оволодіти спеціальними знаннями про неї, набути практичних умінь та навичок, пов’язаних саме з цим видом діяльності. Щоб підтримувати в дітей інтерес до праці на різних етапах його формування, варто застосовувати різноманітні методи та прийоми зацікавлення. Причому слід водночас задіювати розумові (мислительні), сенсорні (сприймальні), рухові  (психомоторні) та вольові процеси дитини.

Не варто забувати й про забезпечення гуманного підходу до організації та педагогічного керівництва посильною працею дошкільнят. Необхідно створювати умови для того , щоб виконання трудових дій викликало у дітей почуття задоволення, радості, сприяло формуванню в них основ особистісної культури, розвиткові індивідуальних інтересів, уподобань та здібностей.