ОСВІТНІЙ НАПРЯМ "ДИТИНА У СВІТІ МИСТЕЦТВА"

8 черв. 2021
В групі старшого дошкільного віку №12 "Зірочки" пройшло заняття у нетрадиційній техниці малювання (в-ль П'ятибратова Н.В.)

«Витоки здібностей та обдарованості дітей на кінчиках пальців.

Від пальців, образно кажучи, йдуть найтонші нитки-струмочки, які живить джерело творчої думки.

Іншими словами, чим більше майстерності в дитячій руці, тим розумніша дитина».

В.А.Сухомлинський

Зображувальна діяльність має надзвичайно важливе значення для всебічного розвитку особистості. В процесі створення зображення у дитини формуються такі якості, як спостережливість, естетичне сприйняття, художній смак та, звичайно, творчі здібності. Малюючи, дитина виражає власний емоційний стан, своє ставлення до навколишнього світу. Доступними для свого віку засобами малюк самостійно створює прекрасне і вчиться бачити прекрасне в оточуючому її світі.

Під час виконання роботи із зображувальної діяльності діти постійно тренують рухи пальців рук. Вченими доведено, що розвиток зон мозку, які відповідають за мовлення, відбуваються під впливом імпульсів, що йдуть від пальців. І навіть при загальній фізичній активності, якщо розвиток рухів пальців відстає, то у дитини затримується і розвиток мовлення. Крім того, стимулювання мовленнєвого розвитку дітей шляхом тренування пальців рук є одночасно й підготовкою руки до письма.

Тому робота із зображувальної діяльності з дітьми дошкільного віку є надзвичайно актуальна. Завдання педагогів нашого садочка,  мотивувати дошкільників до створення прекрасного своїми руками. В цьому допомагає нестандартний підхід у методиці навчання навичкам та прийомам малювання, зокрема, нетрадиційними техніками.

Переглянути фото