ОРГАНІЗАЦІЯ ТЕАТРАЛІЗОВАНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДОШКІЛЬНЯТ У ЛІТНІЙ ОЗДОРОВЧИЙ ПЕРІОД

10 черв. 2021
У Базовому компоненті дошкільної освіти зазначено, що метою діяльності закладу дошкільної освіти є забезпечення гармонійного розвитку кожної дитини, створення сприятливих умов для її особистісного становлення та творчої самореалізації.

В закладі дошкільної освіти сьогодніму  проходив день театрального мистецтва "Казка в гості завітала".  Діти разом з вихователями відтворювали засобами театралізованого мистецтва художні образи героїв із знайомих казок. Участь дітей у виставах спонукала їх до прояву індивідуальних здібностей в інсценуванні, драматизації та імпровізації. Діти навчилися творчо застосовувати художньо-мовленнєвий і музично-пісенний досвід у театралізованих іграх.

Одним із ефективних засобів педагогічного впливу на розвиток творчої особистості дошкільника визначено освітній напрям «Дитина у світі мистецтва» з інваріантним складником – театралізована ключова компетентність. Театралізована діяльність сприяє естетичному вихованню дітей, прилучає їх до мистецтва, розвиває вміння бачити, чути, розуміти красу слова та дії. Театральне мистецтво близьке і зрозуміле дітям, адже в його основі — гра, а це для малюка — найголовніший аспект діяльності, адже діти, граючись, розвиваються.

Театралізовані ігри позитивно впливають на емоційну сферу дитини, вони акумулюють життєву мудрість, оптимізм, енергію народу. Театр — це високий рівень естетичного виховання, адже він поєднує в собі впливи музики, танцю, пластики, мовлення та образотворчого мистецтва.

Театралізовані ігри приносять величезну користь для духовного ви­ховання, становлення характеру дитини, прищеплення їй найкращих рис, сприяють утвердженню себе в суспільстві.

Беручи участь у театралізованих іграх, діти ознайомлюються з оточенням та його складовими через образи, фарби, звуки. Завдяки цій діяльності в дошкільників більш інтенсивно розвиваються пізнавальні інтереси, удо­сконалюються психічні процеси (пам’ять, уява, мислення), активізується мовлення, формується культура міжособистісного спілкування, розширюється світогляд.

Отже, театралізована діяльність — це одна із провідних ліній у вихованні всебічно розвиненої особистості та один із ефективних засобів розвитку художньо-творчих здібностей дошкільника.