Консультація «Організація літнього оздоровчого періоду у 2023 році»

7 черв. 2023
Мета: повною мірою використовувати сприятливі для зміцнення здоров'я і фізичного розвитку дітей, умови й застерегти вихованців від можливих небезпек.

Організація літнього оздоровчого періоду у 2023 році

Головне завдання на ці місяці — оздоровлення дітей, тому що влітку природа надає багаті можливості для розвитку, загартування і загального зміцнення організму дошкільника. Батькам необхідно реалізувати модель різноманітної діяльності, насиченої рухливими іграми, спостереженнями, позитивними емоційними переживаннями дітей. Також бажано проводити  спеціальні загартувальні процедури (фізкультурно-оздоровча діяльність на свіжому повітрі,  коригуючі вправи після денного сну тощо), при загартуванні повітрям забезпечувати в  приміщенні повітряно-тепловий режим, дотримуються графіків провітрювання, денний сон проводиться в умовах доступу свіжого повітря в спальні.

ЛІТНЄ ОЗДОРОВЛЕННЯ ПЕРЕДБАЧАЄ ТАКОЖ ВНЕСЕННЯ ЗМІН У РЕЖИМ ДНЯ ДІТЕЙ, А САМЕ:

- максимальне перебування дітей на свіжому повітрі;

- відповідну вікову тривалість сну та інших видів відпочинку;

- достатню рухову активність.

Особлива увага в літній період приділяється і харчуванню дітей. Збагачується у раціоні дітей вживання свіжих овочів, фруктів, зелені. Літній період особливо сприятливий для початку загартування дитячого організму, як у повсякденному житті, так і спеціально організованого (повітряні, сонячні ванни, водні процедури, дозований біг, ходіння босоніж тощо). Повітряні ванни приймаються при температурі повітря + 21 с до + 15 с до 30 хвилин влітку. Коли дуже тепло діти можуть гратися весь день в легеньких маєчках. Завдяки сонячним променям під шкірою відкладається вітамін «Д», що оберігає малюків від хвороб.