Освітня діяльність до Дня Святої Трійці

18 черв. 2021

У закладі дошкільної освіти з вихованцями старшого дошкільного віку була проведена низка цікавих та виховних заходів. Діти дитячого садочка теж завзято готувались до такого загадкового свята. Цього теплого літнього ранку вони були святково одягнені, у дівчаток віночки з живих квітів.

Метою даного заходу було розповісти дітям, що день Святої Трійці – давнє християнське свято, яке має безліч традицій і звичаїв. Веселі літні хороводи, таночки, народні та рухливі ігри, вірші, сюрпризні моменти, прикрашання дерева віночками, зустріч з Літом - принесли всім теплий, веселий настрій і запам'ятаються дітям назавжди. Адже ті яскраві відчуття єднання з природою рідного краю, які діти отримали в дитинстві, вони пронесуть з собою через все життя та передадуть наступним поколінням. День святої Трійці, який в народі називають просто Трійця, в 2021 році припадає на 20 червня. Оскільки свято відзначають на п'ятдесятий день після Великодня, він має ще одну назву — П'ятидесятниця.

Сьогодні це свято хвилює нас так само, як і наших далеких прародичів. Чи не тому, що в ці червневі дні кожне зіллячко напоєне сонцем і теплом, сповнене жагою жити й родити, цвітуть жита і буяють квіти? Природа, сягнувши в червні зеніту квітування, ніби стверджує, що життя вічне, невмируще. І кожне людське серце в унісон з природою переймається цією вірою. У ці свята ми вдовольняємо одвічну потребу людської душі - спілкуватися з живою природою. Хоч Зелені свята пов'язані теплою погодою, але в народі застерігали: «До Святого Духа не кидай кожуха». Та щоб там не було, а Зелені свята таки відчиняли ворота красному літечку. "Трійця, - казали, - трьома святами багата: квітами, травами і рум`яним літом".

Нехай цього дня у кожній оселі буде святково й зелено, і в кожній душі - радісно й сонячно!

Переглянути фото