КОНСУЛЬТАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ "ОСОБЛИВОСТІ АДАПТАЦІЇ ДИТИНИ-МАЛЮКА ДО УМОВ СУЧАСНОГО ЗАКЛАДУ ОСВІТИ"

3 серп. 2021
Важливим складником освітнього процесу сучасного закладу освіти є організація роботи з батьками, сім’ями дітей. У нових умовах суспільного, освітнього й технічного розвитку законодавство України чітко визначає межі відповідальності сім’ї за навчання і виховання дітей: саме батьки чи особи, які їх замінюють, зобов’язані дбати про своїх дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей, зміцнення фізичного здоров’я, здобуття загальної освіти та інше. А заклад дошкільної освіти має допомагати батькам у виконанні ними своєї місії.

Зміни у Законі України «Про дошкільну світу» щодо обов’язкового отримання дошкільної освіти, які підкреслюють її важливість у державній системі освіти для формування життєздатної, творчої особистості, відображено і у програмних документах дошкільної освіти.                 Так, в оновленій освітній програмі «Дитина» справедливо зазначено, що модернізація дошкільної освіти не може не торкнутися сучасної сім’ї, лишити родину стороннім спостерігачем змін, що відбуваються у першій її ланці, обмежувати її інтереси. Відповідно до цього кожен заклад дошкільної освіти   не тільки виховує дітей, а й консультує батьків з питань їх виховання.

Надання батькам допомоги з актуальних виховних проблем сприяє формуванню взаєморозуміння в родинно-педагогічному колективі, обміну виховним досвідом. Це необхідно для того, щоб, з одного боку, сформувати у батьків правильне уявлення про свою дитину, об’єктивно оцінити її, а з іншого, – допомагає педагогам визначити оптимальні шляхи всебічного розвитку малюка.

Матеріали консультації