ПЕДАГОГІЧНА ДІАГНОСТИКА РІВНІВ РОЗВИТКУ ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

3 вер. 2021
В закладі дошкільної освіти з 06 по 10 вересня в групах старшого дошкільного віку буде проходити тиждень "Пізнай себе" за допомогою діагностичних карток.

Консультація д педагогами "Як проводити педагогічну діагностику на початку навчального року"

З метою проведення цілеспрямованого і повного педагогічного обстеження рівня засвоєння програмового матеріалу дошкільниками відповідно БКДО доречно оцінювати досягнення дітей кожної вікової групи за показниками (моделями, критеріями) всіх семи освітніх напрямів. Для кожної вікової групи ці критерії свої, і добираються вони з усіх розділів освітньої програми, узгоджуючись з освітніми лініями БКДО, оскільки розвиток дитини - це цілісний процес, який відбувається в усіх освітніх лініях, і він не може розглядатися ізольовано від жодної з них. На початку навчального року, вихователі дітей середнього та старшого дошкільного віку будуть проводити педагогічне обстеження рівня розвитку дітей.

Педагогічна діагностика - це основа для здійснення педагогічного моніторингу, який є безперервним і здійснюється з метою виявлення рівня якості результатів розвитку, навчання й виховання дошкільників.

-   за найбільш значущими знаннями, вміннями та навичками (показниками, критеріями) з кожного розділу програми (логіко-математичний розвиток, мовленнєве спілкування, рідна природа, ознайомлення з соціумом, образотворча діяльність, ігрова діяльність тощо);

-   за показниками (критеріями) кожної освітньої лінії («Особистість дитини», «Дитина в соціумі», «Дитина у світі природи», «Дитина у світі культури», «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», «Гра дитини», «Мовлення дитини»);

-  за показниками (критеріями) ключових компетентностей (здоров'язбережувальна, особистісно-оцінна; родинно-побутова, соціально-комунікативна, предметно-практична, художньо-продуктивна, ігрова, сенсорно-пізнавальна, логіко-математична, природничо-екологічна, мовленнєва, комунікативна).

З метою проведення цілеспрямованого і повного педагогічного обстеження рівня засвоєння програмового матеріалу дошкільниками відповідно БКДО доречно оцінювати досягнення дітей кожної вікової групи за показниками (моделями, критеріями) всіх семи освітніх ліній. Для кожної вікової групи ці критерії свої, і добираються вони з усіх розділів освітньої програми, узгоджуючись з освітніми лініями БКДО, оскільки розвиток дитини - це цілісний процес, який відбувається в усіх освітніх лініях, і він не може розглядатися ізольовано від жодної з них.