В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ ПРОХОДИТЬ ДІАГНОСТИЧНИЙ ТИЖДЕНЬ "ПІЗНАЙ СЕБЕ"

7 вер. 2021
Діагностика рівня знань дітей старшого дошкільного віку дозволяє дати загальну оцінку рівня розвитку дошкільників і встановити проблемні складові, які розвинені недостатньо і потребують додаткової уваги, а також оцінити рівень організації освітнього процесу в групі.

Контрольні зрізи рівнів знань та умінь дітей  з різних розділів програми  (нульові зрізи) проводяться вихователями старших груп - у вересні місяці на почаку навчального року. Педагоги проводять діагностичної бесіди з дітьми за результатами пройденого програмного матеріалу на кінець минулого навчального року. А завідувач та вихователь-методист  роблять висновки про  ефективність методів викладання, про компетентність педагога, про достатність педагогічного впливу і якісті організації умов і форм процесу пізнання.

Результати діагностики використовуються для активного розвитку всіх учасників педагогічного процесу, для правильного підбору методів і засобів виховання, для надання своєчасної допомоги при виявленні проблем чи труднощів у роботі з дітьми.

Після оцінки та обробки індивідуальних діагностичних карток, вихователі нададуть батькам конкретні методичні рекомендації та поради, як саме допомогти дитині в її розвитку з тих чи інших розділів програми, освітніх ліній, як спільно з ними досягнути кращих результатів у підготовці дитини до школи. Результати педагогічної діагностики порівнюються тільки з власними досягненнями дитини протягом певного періоду.

Лише за правильної організації освітнього процесу вихователем у тісній співпраці з батьками в дитини, як показує практика, поступово підвищується  рівень розвитку, і вже на кінець навчального року може з низького рівня  перейти у середній, а з середнього - у вище середнього чи навіть у високий рівень розвитку.

Дані діагностики дозволяють дати загальну оцінку рівня розвитку дошкільника і встановити проблемні складові, які розвинені недостатньо і потребують додаткової уваги, а також оцінити рівень організації освітнього процесу в групі.