В закладі дошкільної освіти продовжується тематичне вивчення

26 лист. 2021
Сьогодні відбулися відкриті колективні перегляди в групах: № 5 - середній дошкільний вік (в-ль Ларіна О.М.), та в групах старшогго дошкільного віку №7 (в-ль Калюжна І.М.), №11+12 (в-ль П'ятибратова Н.В.).

У будь-якому віці в казках можна відкрити щось таємне і хвилююче. Слухаючи їх у дитинстві, людина несвідомо накопичує цілий «банк життєвих ситуацій», тому дуже важливо, щоб усвідомлення «казкових уроків» починалося з раннього віку, з відповіді на запитання: «Чого нас вчить казка?»

Залучення до театру дітей дошкільного віку пов'язано в основному з виставами - казками. Враховується інтерес дітей до цього жанру, доступність дитячому сприйняттю, а також суспільне значення казки для морального і естетичного виховання дітей. Найбільш доцільною формою роботи у цьому напрямку вважається театралізована діяльність.

Виховні можливості театралізованої діяльності широкі. Беручи участь у ній, діти знайомляться з навколишнім світом у всьому його різноманітті через образи, фарби, звуки, а вміло поставлені питання змушують їх думати, аналізувати, робити висновки і узагальнення. З розумовим розвитком тісно пов'язана виразність реплік персонажів, непомітно активізується словник дитини, удосконалюється звукова культура її мови, її інтонаційний лад. Виконувана роль, вимовлені репліки ставлять малюка перед необхідністю ясно, чітко, зрозуміло висловлюватися. У нього поліпшується мова, її граматичний лад.

В групі № 5 (середній дошкільний вік) молодий вихователь Ларіна О.М. провела інтегроване заняття "Добрі діла - роблять дива", де малята вчилися вітатися, бути ввічливими, говорити добрі, лагідні слова одне одному. Олена Миколаївна формувала  вміння у дітей вигадувати нові казки за допомогою запитань, викликала в них бажання співчувати людям, які потрапили в біду.

Досвідчений педагог Калюжна І.М. (старша група № 7), провела відкритий колективний перегляд заняття "Як овочі сперечалися",  де діти за допомогою мнемотаблиць відгадували загадки, описували овочі та показували ісценіровку вірша "Як овочі сперичалися".

Вихователь з великим досвідом роботи, П'ятибратова Н.В., разом з вихованцями старшого дошкільного віку груп №11та 12, сьогодні перед колегами закладу, показала  відкрите заняття "Подорож осінньою стежиноїю". Під цього заняття, діти показали "глядачам" основи акторської майстерності, використовували вербальні та невербальні засоби,  вчилися бачити та цінувати красу осінньої природи та піклуватися про неї.

Переглянути фото