Постанова КМУ від 10 квітня 2019 р. № 530  "Про затвердження Порядку організації діяльності інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти"

УМОВИ ДОСТУПНОСТІ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ ДЛЯ НАВЧАННЯ ОСІБ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПРОБЛЕМАМИ

У комунальному закладі «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №248 Харківської міської ради» створені часткові умови для виховання та розвитку дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі й дітей з інвалідністю, забезпечення їх безперешкодним доступом до всіх приміщень закладу освіти, а саме:

·        у наявності пандус та кнопка виклику;

·        будівлі закладу, де перебувають вихованці, об’єднані зручними переходами;

·        східці для організації безпечного переміщення дітей обладнані поручнями.

Усі основні приміщення закладу мають природне освітлення. Світло на робочі місця падає ліворуч. При оздоблені групових кімнат враховано такі вимоги: стіни світлих тонів; меблі, – кольору натурального дерева;, стелі, двері, віконні рами – білі. Розташування меблів і обладнання, декоративних рослин сприяє максимальному використанню денного світла і рівномірному освітленню приміщень. З вересня по травень у приміщеннях рівень освітлення підвищується за допомогою штучного освітлення – люмінесцентних ламп. У закладі дотримується повітряно – тепловий режим. Приміщення обладнані системами центрального опалення та вентиляції, що забезпечують сприятливі мікрокліматичні умови внутрішнього середовища. Чистота повітря у закладі забезпечується регулярністю вологого прибирання, використанням всіх видів провітрювання (наскрізне, кутове, однобічне).

Меблі групових кімнат відповідають віковим та морфофункціональним особливостям дітей, враховується специфіка освітнього процесу.

Прилегла територія закладу освіти та підтримується в належному стані. Будівлі, споруди, приміщення належно художньо-естетично оформлені.