Наші традиції та досягнення

СВЯТА ТА ТРАДИЦІЇ НАШОГО САДОЧКА

1 вересня – День знань.

Для дошкільнят – це свято зустрічі в новому навчальному році, спогади про літо, розваги, ігри, конкурси, а для старших дошкільників - екскурсія до ЗОШ №158 на свято першого дзвоника.

27 вересня - День Дошкілля.

Для дітей організовуємо малюнки на асфальті, шоу мильних бульбашок, , співаємо дитячі пісні. Педагоги перевдягаються в казкових персонажів, і на протязі дня звеселяють дітей.

14 жовтня – Свято Покрови. День захисника України.

Вихованці садочка знайомляться з історією козацтва в Україні, з традиціями та обрядами, яких дотримувались українці в цей день. Для дітей дошкільного віку організовуємо розвагу "Козацькому роду нема переводу». Традиційно організовуємо виставку дитячих малюнків до Дня захисника України, де діти  разом із батьками.

«Перші кроки» - спортивні змагання старших дошкільнят.

Районні спортивні  змагання «Перші кроки» проводяться щорічно у жовтні у два тури. І тур проходить на базі  закладів дошкільної освіти, ІІ тур – у визначених  закладах дошкільної освіти згідно із затвердженими термінами. У змаганнях бере участь команда закладу дошкільної освіти у складі 8 дітей. Змагання включає в себе проведення комплексів загальнорозвиваючих вправ, 3-х естафет, конкурс капітанів.

15-25 жовтня – святкові осінні ранки.

В гості до наших малят приходить Осінь з дарунками. Діти вчать пісні і вірші, присвячені Осені. Відбуваються імпровізовані ярмарки, виставки, лялькові вистави, розваги.

6 грудня – День Збройних Сил України.

Всі вітають майбутніх захисників Вітчизни-хлопчиків. Проходять розваги, ігри, естафети, спортивні конкурси і змагання.

19 грудня – Свято Миколая.

До діток приходить Святий Миколай. До слухняних діточок - з подарунками, а до неслухняних - з різочками. Малята вчать пісні та вірші. В яких прославляють Святого Миколая.

20-31 грудня – Новорічні ранки, Новий рік.

Це найулюбленіше свято для малечі. На свято приходять герої улюблених мультфільмів, казок, Снігуронька, Дід Мороз з подарунками та іграми, а також яскраво вбрана ялинка..

7 січня – Різдво.

У закладі проходять обрядові дійства, розваги для дітей, колядки.

13-14 січня – свято Маланки і Василя.

Діти розповідають щедрівки, посівалки, виконують обрядові дійства.

14 лютого – День Святого Валентина.

Діти із задоволенням виготовляють валентинки.

8 Березня – Міжнародний жіночий день.

Діти вчать вірші, пісні, готують подарунки своїм мамам, бабусям, сестричкам.

9 Березня відзначаємо день народження Т.Г. Шевченка.

Проводимо тематичні розваги та заняття присвячені цьому дню. Вихованці мають змогу українські таночки, співати пісні та обігрувати невеличкі сценки.

Останній тиждень лютого – перший тиждень березня

«Масляну вітаємо – Зиму проводжаємо»

Наші педагоги навчають дітей берегти та шанувати народні звичаї, традиції, що з покоління в покоління передаються нашими предками; прославляти свій рідний край та з любов’ю відноситися до всього прекрасного, що нас оточує.  Діти розповідають  про традиції та обряди на Масляну, читають вірші, співають пісні про весну, водять хороводи. Під час виступу діти проявляють себе дуже яскраво та артистично.

27 березня – День театру.

На протязі тижня діти дошкільного віку проводять інсценізацію різних казок

В квітні місяці святкуємо Великдень та проводимо Дні відкритих дверей

15-24 квітня – Весняні розваги.

Проходять веселі розваги – малята вітають прихід Весни.

9 травня – День Перемоги.

У цей день старші дошкільнята знайомляться з історією народу, готують вірші, подарунки для гостей.

20-25 травня Випускні ранки

Урочисті і хвилюючі святкові ранки, присвячені випуску дітей старших груп із дошкільного закладу. Вітаємо наших вихованців із здобуттям дошкільної освіти.

1 червня – День захисту дітей

Свято на головному майданчику садочка. Щороку, вже традиційно педагогічний колектив вітає вихованців ясла-садка з цим чудовим святом. Вихователі проводять з дітьми бесіди, влаштовують цікаві конкурси, та на завершення свята проходить святковий концерт за участю всіх вікових груп. Після концерту всі діти малюють на асфальті кольоровою крейдою «В кожному малюнку – сонце!»

7 липня - Івана Купала.

Для дошкільників організовується веселе свято: прикрашаємо обрядове дерево "Марену", діти співають обрядові пісні, стрибають через імпровізоване вогнище, пускаємо віночки, а хлопчики вудочками виловлюють їх. Дівчатка в красивих віночках, хлопчики в ковпачках, одянені в українські костюми з радістю приймають участь в усіх іграх, хороводах.

23 серпня – День міста Харкова.

24 серпня  - День Незалежності.

Святково і урочисто проходять ці свята на головному майданчику садочка. Вихованці старших, середніх та молодших груп разом з вихователями готують незабутнє свято, на якому прославляють нашу державу та рідне місце у віршах, оспівують у піснях, змальовують чарівну красу у танцях.