Про нове харчування

РОЗ'ЯСНЕННЯ ЩОДО ЗМІН У ХАРЧУВАННІ З 01.01.2022 року

У стравах обмежують кількість жирів рослинного і тваринного походження.

Зменшується кількість цукру та солі.

Знижені норми споживання хліба та картоплі.

Збільшена кількість споживання молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, круп та бобових.

Які продукти вилучено з меню:

• ковбасні вироби
  • сосиски
  • рибні, м'ясні та плодоовочеві консерви
  • кондитерські вироби

Також Міністерство охорони здоров'я затвердило Примірне чотиритижневе сезонне меню, рекомендоване для організації триразового харчування дітей віком від 1 до 6(7) років у закладах дошкільної освіти, в якому представлені страви, адаптовані до нових норм.

Зміни в організації харчування вихованців прийняті з урахуванням рекомендацій ВООЗ щодо принципів здорового харчування та фізіологічних потреб дітей в основних харчових речовинах та енергії.

НОВІ СТРАВИ В НАШОМУ САДОЧКУ

МАФІНИ З ОВОЧАМИ ТА ТВЕРДИМ СИРОМ - яловичина, хліб пшеничний, яйце, сіль, цибуля, морква, сметана, сир твердий , олія.
СУФЛЕ ЯЄЧНЕ -  яйця курячі, молоко, масло вершкове, борошно пшеничне, сіль.
ГРЕЧАНИК М'ЯСНИЙ - м'ясо (яловичини/курятина), крупа гречана, яйце куряче, цибуля ріпчаста, олія, борошно пшеничне, сіль.
ГРАТЕН "ЗЕБРА" - сир кисломолочний, крупа манна, молоко, цукор, сіль, яйце куряче, какао-порошок, масло вершкове.
КАРТОПЛЯ ЗАПЕЧЕНА СКИБОЧКАМИ - картопля, олія.
БІГОС ОВОЧЕВО - КУРЯЧИЙ - філе куряче, капуста, цибуля, морква, олія, сіль, томатна паста.
НАГЕТСИ КУРЯЧІ - м'ясо куряче (філе), хліб пшеничний, борошно, яйця, сухарі панірувальні, сіль, олія.
СУФЛЕ З ВАРЕНОГО КУРЯЧОГО М'ЯСА ТА РИСУ - м'ясо куряче, крупа рисова, масло вершкове, сіль, яйця.
БУРЯК ТУШКОВАНИЙ В СМЕТАННОМУ СОУСІ - буряк, цибуля, масло вершкове, сметана, борошно пшеничне, сіль.
БІГОС ОВОЧЕВО-КУРЯЧИЙ - м'ясо куряче (філе), капуста білокочанна, цибуля ріпчаста, морква, олія, сіль, томатна паста.
КУРКА ПО-ІТАЛІЙСЬКІ - м'ясо куряче (філе), цибуля, томатна паста, олія, часник сухий, перець чорний мелений.
ХЛІБЕЦЬ РИБНИЙ - риба "хек тихоокеанський", хліб пшеничний, молоко, яйце куряче, сіль, олія.