24 СІЧНЯ — МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ОСВІТИ

24 січ. 2024
24 січня 2019 року відбувся перший Міжнародний день освіти. Після прийняття ООН Резолюції щороку у цей день проголошується роль освіти для підтримання миру та розвитку. Відзначається щорічно 24 січня.

Від 2019 року після прийняття ООН Резолюції 73/25, щороку 24 січня святкують Міжнародний день освіти. Таким чином відзначається роль освіти для підтримання миру та розвитку. В усьому світі цей день покликаний звернути увагу на актуальні проблеми в галузі освіти.

Освіта є одним з прав людини, суспільним благом і державною відповідальністю.

Свято було вперше проголошено ООН у 2018 році для відзначення ролі освіти для миру та розвитку. Цікаво, що ініціатором запровадження такого дня стала Нігерія. Ідею підтримали 58 держав-членів конференції.

Освіта є одним з прав людини, суспільним благом і державною відповідальністю.

24 січня 2023 року світова спільнота вп’яте відзначатиме, віддавши належне силі знань і його центральній ролі в забезпеченні добробуту людей і планети..

В усьому світі цей день покликаний звернути увагу на актуальні проблеми в галузі освіти, а також на той факт, що країни не в змозі виконати зобов’язання в досягненні Цілей в галузі сталого розвитку на період до 2030, взяті ними п’ять років тому.

ООН запрошує всі свої держави-члени та агенції, а також громадські організації, академічні установи, приватний сектор, окремих осіб, громадянське суспільство та інші зацікавлені сторони відзначити цей день.

ООН підкреслює, що законне право на освіту має кожна людина, незалежно від віку та статі. Саме освіта забезпечує отримання необхідних життєвих навичок, міцну платформу під ногами для самореалізації та добробут у майбутньому. Тим не менше, близько 265 мільйонів дітей і підлітків позбавлені можливості піти до школи чи навіть закінчити її.

Європейський комітет профспілок освіти визнає роль освіти у просуванні та захисті мирного та інклюзивного суспільства, а також розпочав свою кампанію «Формування майбутнього Європи з вчителями».

«Освіта – це найпотужніший інструмент для зміни світу. Вона дає дітям сходи, якими вони можуть вибратися зі злиднів, та шлях до перспективного майбутнього», – наголосили в ООН.

24 січня – Міжнародний день освіти!