Організація харчування

ВАРТІСТЬ ХАРЧУВАННЯ З 01.01.2022 року

Рішенням виконкому Харківської міської ради від 24.11.2021 № 928 затверджено з 01.01.2022 грошові норми харчування учнів та вихованців закладів освіти міста, які перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Харкова:
У закладах дошкільної освіти:
Для вихованців віком від 1 до 3 років - 35,00 грн (із розрахунку: 14,00 грн - бюджетні кошти та 21,00 грн - батьківська плата).
Для вихованців віком від 3 до 6 (7) років - 40,00 грн (із розрахунку: 16,00 грн - бюджетні кошти та 24,00 грн - батьківська плата).

У 2022 році звільнено від плати за харчування дітей учасників АТО (ООС) у закладах дошкільної та загальної середньої освіти, які перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Харкова.
Законом України від 05.11.2020 р. № 978-IX визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, у підпорядкуванні яких перебувають державні і комунальні заклади дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) чи фахової передвищої освіти, забезпечують безкоштовним харчуванням дітей, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 р. № 3551-XII.
Йдеться про дітей з числа осіб, визначених у ст. 10 цього Закону. Закон № 978-IX набрав чинності 01 січня 2021 року.
З текстом Закону можна ознайомитись за посиланням.

ЗРАЗОК квитанції для батьківської сплати за харчування дітей в КЗ "ДНЗ №248

Квитанція Поточний рахунок                                          Ідентифікаційний код
  UA388201720314271011201037133   02146274
  Одержувач платежу УОА Київського району ХМР, номер закладу № 248
  МФО банку                                                                              Код  банку
  820172
  Найменування установи банку  ДКСУ  м.Київ
  Прізвище, ім’я, по батькові платника _______________________________
  _____________________________________________________________
  Призначення платежу    ДНЗ № 248
  Вид платежу                              Харчування дитини
  Т/Н_______, гр.______
  Дата ____________________ Сума
Касир Підпис платника  _______________________________________________
  (прізвище, ініціали)
Повідомлення Поточний рахунок                                          Ідентифікаційний код
  UA388201720314271011201037133   02146274
  Одержувач платежу УОА Київського району ХМР, номер закладу  № 248
  МФО банку                                                                             Код  банку
  820172
  Найменування установи банку  ДКСУ  м.Київ
  Прізвище, ім’я, по батькові платника _______________________________
  _____________________________________________________________
  Призначення платежу    ДНЗ № 248
  Вид платежу                              Харчування дитини
  Т/Н_______, гр.______
  Дата ____________________ Сума
Касир Підпис платника  _______________________________________________
  (прізвище, ініціали)

Інформація для дітей пільгового контингенту

Список документів,  необхідних  для надання пільг на харчування дітей пільгового контингенту

Малозабезпечені сім’ї

1. Довідка про склад сім’ї із  житлово-експлуатаційної дільниці.

2. Свідоцтво про народження дитини (завірена ксерокопія).

3. Заява на ім’я завідувача закладом  (датована не пізніше дня початку харчування).

4. Довідка про призначення допомоги малозабезпеченій сім’ї, видана органом праці та соціального захисту населення.

Діти під опікою

1. Рішення виконкому про опіку над  дитиною. (завірена копія).

2. Свідоцтво про народження дитини (завірена ксерокопія).

3. Рішення суду про позбавлення батьківських прав (завірена ксерокопія).

4. Заява на ім’я завідувача закладом  (датована не пізніше дня початку харчування).

Діти – сироти

1. Копії  свідоцтв про смерть 2-х батьків, або копія рішення про опіку.

2. Свідоцтво про народження дитини (завірена ксерокопія).

3. Заява на ім’я завідувача закладом  (датована не пізніше дня початку харчування).

Діти – інваліди

1.  Посвідчення дитини-інваліда (завірена ксерокопія)

2.  Свідоцтво про народження дитини ( завірена ксерокопія)

3.  Заява на ім’я завідувача закладом  (датована не пізніше дня початку харчування).

Багатодітні  сім’ї  (троє та більше дітей)  пільга 50% від сплати

1. Свідоцтво про народження всіх дітей ( завірена ксерокопія).

2. Посвідчення  багатодітної сім’ї.

Раціональне харчування - це харчування здорових дітей, що повністю відповідають віковим фізіологічним потребам організму в основних речовинах і енергії. Залежно від віку діти повинні щодня одержувати певну кількість енергії, живильних, мінеральних речовин і вітамінів.

Білки - є життєво - необхідними речовинами й мають особливе значення в харчуванні дітей. Насамперед це основний пластичний матеріал, що йде на побудову кліток , тканин, органів. Необхідні вони також для утворення ферментів, гармонів, гемоглобіну крові вони формують з"єднання , які забезпечують імунітет. Білки беруть участь у пороцесах засвоєння жирів, вуглеводів, мінеральних речовин вітамінів. Особливо велика їхня роль у засвоїнні організмом вітаміну С.
Жири - є джерелом енергії , вони необхідні для побудови клітинних оболонок, беруть участь в обміні речовин, відіграють роль запасного живильного матеріалу забезпечують засвоєння багатьох вітамінів.

Вуглеводи - головне джерело енергії, разом з білками й жирами беруть участь в обміні речовин. Більша частина харчового раціону дитини складається з вуглеводів.

Основними принципами організації харчування в дошкільному закладі є: енергетична цінність раціонів відповідає енерговитратам дітей, збалансованість та максимальна різноманітність раціону, технологічна та кулінарна обробка продуктів і страв, що забезпечує їх смакові якості та зберігає вихідну харчову цінність, забезпечення санітарно-гігієнічних норм (дотримання всіх санітарних вимог до стану харчоблоку, продуктів харчування, їх транспортування, зберігання, приготування та роздачі страв).