24 СІЧНЯ — МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЕСКІМО

24 січ. 2024
Одним із символів щасливого безтурботного дитинства для більшості людей залишається морозиво. А найсмачнішим з його різновидів - ескімо. Цей, облитий глазур'ю з шоколаду, брусок солодкої холодної маси на паличці завжди асоціюється у нас з святом або вихідним днем, проведеним з улюбленими батьками - походом в зоопарк або музей, просто спільною прогулянкою в парку. І зараз дорослому знайомий непередаваний смак ескімо здатний нагадати про щасливі дні дитинства

Саме у цей день у 1922 році власник магазина солодощів у місті Онава (штат Айова, США) Християн Нельсон отримав патент на ескімо. Ескімо (“пиріжок ескімоса”) — це вершкове морозиво на паличці, покрите шоколадною глазур’ю. І, звісно ж, ескімо — не просто морозиво, а й символ безтурботних літніх днів, смак дитинства...

Проведіть з дітьми цікавий день “зі смаком дитинства”: поговоріть про солодощі, їхній смак, особливий запах, “плюси” та “мінуси”, проведіть віртуальну екскурсію на кондитерську фабрику, дізнайтеся, з чого і як виготовляють солодощі, придумайте “солодкі казки”, послухайте “солодку музику”.

Солоденьке, як медок, Холодненьке, як льодок. Наша мама з магазину Принесла в обгортці зиму. Гра «Можна – не можна» Гра «Знайди паличку для морозива» Гра «Збери кульки в ріжок» Естафета «Збери морозиво» або «Прикрась морозиво» Руханка танець "Ice Cream Dance"

Робота з дітьми впродовж дня

• Бесіда “З чого роблять морозиво?”.
  • Гра‑експеримент “Як морозиво зберегти?”: вихователь дає дітям лід, а вони придумують, випробовують і порівнюють різні способи якомога довшого його збереження.
  • Вправа‑асоціація “Морозиво яке?”, “Морозиво на що схоже”.
  • Усміхнене дослідження “Яким буває морозиво?”: запропонуйте дітям класифікувати морозиво, визначити основні властивості кожного виду морозива.
  • Дидактична гра “Добре — погано”: діти визначають ситуації, коли морозиво може зашкодити.
  • Гра‑експеримент “Навіщо морозиву паличка”: діти виконують дослід і з’ясовують, навіщо морозиву паличка.
  • Віртуальна екскурсія “Як народжується морозиво”.
  • Дослід “Чи всі речовини однаково замерзають?” “Стародавній рецепт морозива”.
  • Дослід “Як без тепла лід розтопити” (див. публікацію “Стародавній рецепт морозива”
  • Бесіда “Ескімо для білого ведмедика”: як “морозиво“ (лід та заморожені продукти) допомагає тваринам у зоопарку переносити літню спеку.
  • Складання історії у малюнках про морозиво.
  • Виготовлення морозива без морозильника (див. публікацію “Стародавній рецепт морозива”
  • Пригощаємо батьків смачним морозивом.

Всемирный день мороженого: традиции празднования в Украине | Lasunka.com