КОНСУЛЬТАЦІЯ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ «НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ ДОШКІЛЬНИКІВ»

30 січ. 2023
Нині, як ніколи гостро набуло актуальності виховання громадянина-патріота, відповідального, відданого своїй країні. Йдеться про повагу до батьків, свого родоводу, традицій та історії рідного народу; працьовитість; патріотичну самосвідомість і громадянську відповідальність; повагу до законів Української держави; досконале знання державної мови тощо. Та чи можливо сформувати ці якості в дошкільників?

Національно-патріотичне виховання завжди було невіддільною складовою виховного процесу в системі дошкільної освіти України. Адже патріотизм, як і інші якості особистості, починає формуватися в дошкільному дитинстві — у період надзвичайно активного розвитку дитини.

У новій редакції БКДО зазначено, що в дітей старшого дошкільного віку має бути сформована соціально-громадянська компетентність. Зміст цієї компетентності передбачає опановування дитиною елементарними знаннями про рідну країну, її символіку, традиції та звичаї. Зокрема, вихованці старшого дошкільного віку повинні знати, що рідна країна має свою територію, на якій проживають українці; що у них є своя культура, звичаї, мова  тощо.
          Як організувати роботу з дітьми можна переглянути в матеріалах консультації.