СВЯТА ЦЬОГО ДНЯ!!! Всесвітній День радіо

13 лют. 2024
13 ЛЮТОГО (ПОНЕДІЛОК) Всесвітній день радіо — Свято проголошено на 36-й Генеральній конференції міжнародної організації ЮНЕСКО від 3 листопада 2011 року. Відзначається щорічно 13 лютого з ініціативи Іспанії, саме в цей день у 1946 році вперше вийшло в ефір «Радіо ООН»

Вже не залишається жодних сумнівів, що на початку було Слово. Саме слово, вперше і до сьогоднішнього дня, залишається головним аргументом і для нашого спілкування, і для нашого взаєморозуміння, для розради й підбадьорення, для вираження наших почуттів та емоцій, в кінцевому підсумку навіть для життя і смерті. Це не просто звук — це своєрідна мелодія, унікальна мелодія душі та духу, ознака розуму і відгук натхнення — і світ відповідає на це. Не дивно, що сталося саме так — людина вперше навчилася передавати саме звуки. Простір і час покірно відкрили себе і ці коливання негайно заповнили весь ефір. Радіохвилі, подібно хвилям невидимого світового океану, понеслися по безкрайніх просторах всесвіту.

Всесвітній День радіо, що відзначається з ініціативи міжнародної організації ЮНЕСКО щорічно 13-го лютого, не єдине свято, день, присвячений цьому чудовому і яскравому винаходу, але від цього не менш бажаний і потрібний в самому широкому сенсі цього слова. Важливість і значення радіо як засобу, для зміцнення і розвитку міжнародного співробітництва, активного сприяння щодо вільного доступу до інформації, особливо в епоху цифрових технологій — найактуальніша тема для всього суспільства.

Поговоріть з малятами про роль радіозв’язку для передачі різноманітних відомостей, про те, чим він відрізняється від телебачення, яку інформацію радіо передає найкраще, як здійснюється передача радіоповідомлень.

Робота з дітьми впродовж дня

• Діалог “Що ми по радіо дізнаємося”: коли і навіщо нам потрібне радіо, чому за певних обставин ми віддаємо перевагу радіо, а не телебаченню.
  • Бесіда-порівняння “Чим телебачення від радіо відрізняється?”.
  • Дослід “Розповсюдження радіохвиль”: уявити розповсюдження радіохвиль можна, спостерігаючи хвильки, що розходяться від кинутого у воду каменя (зверніть увагу малят на те, що радіохвилі розповсюджуються одразу в усі боки і слабшають з віддаленням від джерела).
  • Гра “Як передаються радіосигнали”: спеціальні радіовежі не дають радіохвилям згаснути, вони допомагають їм розповсюджуватися дуже далеко (діти утворюють ланцюжок “радіовеж”: перша “вежа” передає сигнал, друга повторює його, третя передає четвертій і так далі).
  • Бесіда “Коли без радіозв’язку не обійтися?”.
  • Гра “Вітальна радіограма”: діти придумують текст вітальної радіограми (педагог нагадує, що він має бути коротким, цікавим, дотепним).
  • Створюємо радіопередачу “Один день з життя нашої групи (класу)”.
  • Радіопередача у прямому ефірі (для батьків).