28 лютого День зубної феї

28 лют. 2024
День Зубної феї вшановує найулюбленішого (Після Діда Мороза, Санта Клауса і Святого Миколая) персонажа, що «відвідує» людей в дитинстві.

Сьогодні – День зубної феї. А до ваших дітей вона приходить?)

Зубну фею вигадав у XIX сторіччі іспанський письменник Луїс Колома, як персонажа казки для 8-річного іспанського короля – Альфонсо XIII, який втратив перший молочний зуб. Як свідчить легенда, вона дає дитині монету або подарунок замість молочного зуба, який випав покладеного під подушку.

До речі, діти по-різному уявляють, що фея робить з зубами. Деякі з версій, озвучених ними: викидає, будує з них собі замок, купує за зуби щось в країні фей, сіє і з них виростають діти, майструє з зубів прикраси

Втрата молочних зубів — це досить травмувальний досвід для малечі. Часто, коли молочний зуб у малюка починає хитатися, той боїться його втратити. Обіцянка візиту Зубної феї та подарунка перетворює випадіння зуба в щось, чого не що можна очікувати. Тільки в США Зубна фея щорічно залишає понад 700 мільйонів доларів в обмін на молочні зуби дітей.

Розкажіть дітям, що на допомогу приходить доброзичлива, усміхнена красуня Зубна фея. Коли зуб нарешті випадає, мама його миє і кладе в спеціальну «зубну коробочку». Увечері дитина кладе цю коробочку під подушку, і після того, як малюк засинає, приходить Зубна фея. Вона забирає зуб і залишає замість нього невеликий подарунок, зазвичай гроші. Зубна фея обов'язково навідується кожного разу, коли у дитини випадає зуб.

Якщо зуб якимось чином загубився, не хвилюйтеся. Зубна фея про це знає, і все одно залишить подарунок. Вона чарівним чином дізнається кожного разу, коли випадає молочний зуб, і прибуває в ту ж ніч, навіть якщо дитина ночує в бабусі.

Робота з дітьми впродовж дня

1. Читання вірша про зубну фею

Живе собі фея маленька зубна, грайлива, весела, потішна й смішна.

Пилок вона має дрібний і блискучий, м'якенький, легенький і дуже пахучій!

Ним трусить на діток, щоб всі вони спали, коли з-під подушок їх зубки збирає

В мішечок чарівний з ниток золотих, шовкових і ніжних та дуже міцних.

Вона тії зубки у мушлі складає, з них потім перлинки морські виростають,

А рибки перлинками «в м’ячика» грають і ними хатинки свої прикрашають.

Натомість монетки для діток дають, а фея із друзями їх роздають,

Усім дітлахам у солодкому сні,

щоб зубки в малят росли гарні й міцні!

2.Загадка про зуби

Повен хлівець білих овець.

Стоїть погрібець, а в ньому два ряди овець

3.Бесіда «Навіщо потрібні зуби»

- Навіщо ж потрібні зуби? (відповіді дітей).

Зубки прорізаються у дитинстві. Ці зуби обов’язково випадають. А в кого уже випав зубчик? Що лишилося на його місці? На місці зубчиків, які випадають, виростають нові зуби. Вони називаються постійні. Ці зуби, рівні, гарні, білі, широкі.

Ми знаємо, що зуби знаходяться в роті. У скільки рядів вони розміщені?

– Кередні зубки називаються різці, вони гострі, як пилочки, ними ми відкушуємо хліб, яблуко, моркву, а бокові – жувальні, вони допомагають пережовувати їжу, щоб її легко було ковтати.

4. Моделювання ситуації «Від чого зубик сумний, а від чого веселий»

Колись вони були всі усміхнені та здорові. Але перестали слухати зубної феї та похворіли. Діти, допоможімо феї повернути зубкам усмішки та здоров'я.

- Отож, зубки для людини дуже важливі. А тепер давайте покажемо зубка, що вони робили правильно, а що ні.

5. Дидактична гра «Що приносить зубкам користь, а що – шкоду»

- Діти, зубки вже майже все зрозуміли. Давайте ще раз їм наголосимо, які харчові продукти надають їм міць та здоров'я, а які лише шкодять.

(Діти по черзі обирають картинку, називають, що на ній зображено та відносять її до шкідливих, або корисних продуктів.)

6. Ігрова вправа «Почистимо зубки»

- А що ще потрібно зубкам, щоб вони не хворіли?

- Так, вірно, діти, їх потрібно чистити.

А ви вмієте правильно чистити зуби? Розкажіть, як ви це робити.

Ось у мене гребінець, це ніби наші зуби. Між ними я поклала вату — це залишки їжі.

А тепер візьміть зубну щіточку і проведи нею по зубчиках гребінця вперед-назад кілька разів. Бачите, вата як була між зубчиками так і залишилась. А тепер проведіть зубною щіткою від верху гребінця вниз, ніби від ясен до краю зубів. Дивіться, вся вата, що була між зубчиками знялася — гребінець став чистим. Так зубна щітка знімає бруд із наших зубів, тільки слід нею правильно користуватися.

7. Математична гра «Полікуємо зубки»

- Діти, ну а якщо вже трапилось лихо і зубки ве таки захворіли до кого треба звернутися? (до стоматолога)

- Ось погляньте тут ще декілька хворих зубиків.Давайте зараз будемо лікарями – стоматологами та полікуємо зуби. Але перш ніж поставити пломбу нам потрібно сказати, на яку геометричну фігуру вона схожа. А лише потім полікувати зуб.

8. Підсумок

Пограємо у гру «Так чи ні»

• Необхідно чистити зуби вранці та увечері перед сном.
  • Їсти багато солодощів.
  • Полоскати рот після їжі.
  • Гризти горіхи, олівці, нігті.
  • Зубну щітку тримати в чистоті.
  • Не ходити до стоматолога.

Дидактична гра для дітей «Корисна та шкідлива їжа для зубів https://www.youtube.com/watch?v=vCdOsZJJ7SY

Що потрібно знати про зубну фею та як її покликати. Як виглядає зубна фея Як викликати зубну фею в домашніх умовах https://akiba.com.ua/shho-potribno-znati-pro-zubnu-feyu/