Свята цього дня! День планетаріїв

19 бер. 2023
Це свято, Міжнародний день планетаріїв, має „європейське” коріння, вперше воно було проведене в Італії у 1990 році з ініціативи Асоціації італійських планетаріїв. Статус міжнародного День планетаріїв набув у 1994 році, коли його підтримали французькі „храми астрономії”. А вже через рік це свято почали відзначати ще в шести країнах Європи: Бельгії, Чехії, Словенії, Польщі, Україні.

Мета проведення свята – знайомство суспільства з діяльністю планетаріїв і пропаганда астрономічних знань. Місто проведення – міські планетарії.

До свого професійного свята багато планетаріїв намагаються приурочити прем’єри нових програм, організувати зустрічі з цікавими людьми, різноманітні конкурси і вікторини.

Дата святкування випадає на найближчу неділю до дня весняного рівнодення.

В 2022 році Міжнародний день планетаріїв припадає на 13 березня.

Мета проведення свята — ознайомлення громадськості з діяльністю планетаріїв, пропагування знань з астрономії.

Розкажіть малятам про планети та зірки, про місце Землі у Сонячній системі, приверніть увагу до того, які величезні простори нашої галактики, і водночас яка вона крихітна у безмежному Всесвіті.

Міжнародний день планетаріїв - 19 березня - знаменні дати поточного календарного року. Календар :: Свята та події

Робота з дітьми впродовж дня

• Бесіда “Планети великі чи маленькі?”.
  • Космічне тренування “Чи є повітря у Космосі?”
  • Гра‑фантазія “Мандрівка до ще не відкритої зірки” "Політ у космос: крок за кроком”
  • Конструкторська діяльність “Моя таємнича зірка”.
  • Квест Сонячною системою (е‑додаток “Знайомтесь: Сонячна система”).
  • Старт комічного освітнього проєкту для дошкільників і учнів початкових класів “Далекий близький космос”.
  • Образотворча діяльність‑імпровізація “Наша галактика”: діти малюють свою галактику, її планети та сузір’я, дають їм назви тощо.

Переглянути фото