Міжнародний день математики та День числа π

14 бер. 2023
Генеральна конференція ЮНЕСКО оголосила 14 березня Міжнародним днем математики. Обрана дата збігається з Днем π, який, своєю чергою, походить від перших трьох цифр числа, що розглядається (3,14...), які відповідають способу читання дати в англосаксонській системі. У листопаді 2019 року Генеральна конференція ЮНЕСКО в резолюції 40/302 оголосила 14 березня Міжнародним днем математики.

Якщо помножити 111,111,111 * 111, 111, 111, 111, 111, 111, то вийде паліндромне число. Форма соняшника повторює послідовність Фібоначчі. Дріб числа Пі дорівнює 22 на 7, але його дійсне число досі невідоме всім. Таємниця числа Пі просто моторошна.

Це неофіційне свято на честь математичної константи π, яка допомагає обчислювати периметр кола, площу круга та об’єм кулі, а також параметри геометричних фігур, у складі яких є круг.

23 березня - Всесвітній день математики. Календар :: Свята та події

Це свято придумав у 1987 році фізик Ларрі Шоу, який помітив, що в американській системі запису дат (місяць:число) 14 березня записується як 3:14, що збігається з першими розрядами цієї величини, а у час 1:59:26 збіг стає ще точнішим — π = 3,1415926. Цей день математики різних країн вважають своїм професійним святом.

Міжнародний день числа «Пі» - 14 березня - знаменні дати поточного календарного року. Календар :: Свята та події

Покажіть дітям красу математики як науки, наголосіть на її важливості та потрібності у житті людей, зокрема повсякденному.

Робота з дітьми впродовж дня

• Бесіда-дослідження “Навіщо потрібні числа?”.
  • Гра-дослідження “Як можна занотувати числа?”: вихователь коротко розповідає, як у далекому минулому, коли ще не було звичних нам цифр, занотовували кількість; діти придумують власні способи “запису” кількості.
  • Віршовані задачі “Нумо лічити!” на додавання та віднімання в межах 10 (“Джміль”, № 2, 2017 та е-додаток до нього).
  • Бесіда-дослідження “Що таке фрактали і де їх можна побачити?” (публікація “Фрактали: математика, мистецтво, винахідництво”, “Дошкільне виховання”, № 1, 2016).
  • Вправа-асоціація “На що схожий фрактал”: вихователь показує дітям фрактали, вони порівнюють їх з об’єктами довкілля.
  • Винахідницька гра “Пісочні фрактали”: діти створюють фрактали із сухого піску.
  • Гра-подорож “Мандруємо у фракталі”: педагог демонструє 3D-фрактал, діти уявляють, як мандрують у ньому на маленькому вертольоті, розповідають, що цікавого побачили, малюють епізоди “подорожі”.
  • Гра-дослідження на прогулянці “Шукаємо геометричні фігури навколо”: діти разом з вихователем шукають у довкіллі предмети, що за формою близькі до різних геометричних фігур, і наприкінці гри визначають, яких фігур більше.
  • Мандрівка “У пошуках фракталів”: діти шукають фрактали у природі.
  • Творча аплікація-поробка “Паперові фрактали”: діти створюють фрактали з геометричних фігур або виготовляють поробку з паперу.