Як впливають пальчикові ігри на розвиток малюка

16 бер. 2023
Дитина пізнає світ через власне тіло. Мабуть, кожна мама помічала як маля у віці 2-3 місяців починає вивчати свої руки, смокче пальці, кулачки. Міні Рівне підготувало розгорнутий матеріал про розвиток дрібної моторики дитини з народження.

Пальчикові ігри – це чудовий інструмент раннього розвитку, який не потребує фінансового ресурсу. Лише час та бажання батьків. Робота пальців, тісно пов’язана з діяльністю головного мозку, тому погладжування, пощипування, стискання у кулачки дитячих пальчиків дуже корисне для розумового розвитку малюка.

Сучасні дослідження фізіологів говорять про тісний взаємозв’язок між рухами пальців, кисті та розвитком мислення. Маніпуляції рук впливають на функціонування центральної нервової системи, розвиток мовлення. Прості рухи кистей допомагають зняти загальне напруження, а також власне з рук, розслаблюють губи, що сприяє поліпшенню вимови звуків, розвитку мовлення дитини.

Доведено, що кожен з пальців руки відповідає певній ділянці у корі великих півкуль головного мозку. Розвиток рухів пальців передує появі артикуляції складів. Таким чином, мовлення перебуває у прямій залежності від розвитку дрібної моторики руки. З 6 місячного віку можна стимулювати тактильні відчуття пальчиків, давати торкатися тканини з різною текстурою, погладжувати пір’їнкою, котити по долоньці м’ячики з різним рельєфом.

Пальчикові ігри – це не тільки універсальні вправи, а й цікава та весела забава, що дозволяє продуктивно взаємодіяти батькам з дитиною, що допомагає відвернути, розважити, зайняти дитину у дорозі, черзі тощо.

Діти 1-2 років гарно сприймають пальчикові ігри, що виконуються однією рукою. Трирічки можуть гратися двома. Наприклад, одна рука зображає будиночок, а інша — кішку, що вбігає в цей будиночок.

Щоб гра була не тільки веселою, а й корисною, потрібно не просто загинати пальчики, а легенько їх масажувати: починаючи з мізинчика і закінчуючи великим пальцем. “Варимо” кашу на долоньці теж досить інтенсивно, круговими рухами, розминаючи руку. Не забувайте грати по черзі то з правого, то з лівою ручкою. Віршики, які супроводжують пальчикові вправи, проспівуйте або промовляйте ритмічно, роблячи вправи в такт словам.  Основою для пальчикового масажу може стати й будь-який дитячий вірш. Головне, щоб він подобався і малюку, і мамі.

Розвиток вдома: пальчикові ігри для найменших Як впливають пальчикові ігри на розвиток малюкаПальчикові ігри у віршах | Изображение 5

Розвиток вдома: пальчикові ігри для найменших https://mini-rivne.com/palchukovi-igru/

дрібна моторика

ключові пальчикові ігри у віршах