Міжнародний день лялькаря

21 бер. 2023
Президент УНІМА Маргарета Нікулеску звернулася до всіх діячів театру ляльок із закликом перетворити 21 березня на захопливий ритуал на славу лялькового театру: «Нехай у цей день грають лялькові вистави, проводять дискусії, влаштовують зустрічі, нехай об’єднуються всі професіонали й аматори одного з найдавніших видів мистецтва — театру ляльок! Нехай усі навколо стануть учасниками нашого свята! Нехай всі опиняться театрі ляльок!»

Розкажіть дітям про мистецтво лялькового театру, надайте можливість “оживити” улюблену ляльку, зробити самим ляльок — артистів театру та придумати й розіграти з ними виставу.

Робота з дітьми впродовж дня

• Бесіда “Чи всі ляльки однакові?”.
  • Гра‑асоціація “Що про нас ляльки говорять?”.
  • Імпровізований танець “Полька у ляльковому королівстві”.
  • Бесіда‑роздум “Коли ляльки бувають сумними?”.
  • Гра — обмін думками “Подарунок для моєї лялечки”: малята стають у коло, по черзі розповідають, який подарунок вони приготували б для своєї улюбленої лялечки або яку приємність їй зробили б.
  • Музичні оповідки про іграшки: слухання п’єс В. Косенка “Не хочуть купити ведмедика”, “Купили ведмедика” (з альбому “24 дитячі п’єси для фортепіано”) та П. Чайковського “Хвороба ляльки” і “Нова лялька” (“Дитячий альбом”) (“Джміль” 2016, № 1 та е‑додаток до нього).
  • Гра‑порівняння “Чим ляльковий театр особливий?”: діти порівнюють ляльковий театр з іншими відомими їм видами театру.
  • Хвилинка творчості “Незвичайна історія про ляльок”.
  • Образотворча діяльність “Артисти ложкового театру”: створення ляльок для придуманої вистави (“Джміль” 2015, № 2).
  • Розігрування театральної вистави.

21 БЕРЕЗНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЯЛЬКАРЯ  Міжнародний день лялькаря | Tusovka