СВЯТА ЦЬОГО ДНЯ!

23 бер. 2023
23 березня — Всесвітній день метеорології

Тема свята: “Погода, клімат і вода в інформаційну еру”. Статистика, накопичена за останнє десятиліття, показує, що понад 80 % всіх стихійних лих мають метеорологічне або гідрологічне походження.

Розкажіть дітям про професію метеоролога та її важливість для людей, дослідіть з малятами, як можна дізнатися, яка погода буде завтра, післязавтра, поясніть їм, навіщо потрібні календарі погоди.

23 березня - Всесвітній метеорологічний день - ВП "Причорноморський центр водних ресурсів та грунтів"

Робота з дітьми впродовж дня

• Читання та обговорення вірша Сашка Дерманського “Мамина робота”
  • Бесіда про професію “метеоролог”.
  • Гра‑спостереження “Чи завжди прогноз погоди правильний?”.
  • Гра‑асоціація “Яка погода зображена?”: показуємо дітям фотографії або малюнки, вони розповідають, яка погода на них зображена, та обґрунтовують свої висновки (добірка картин “Чи можна побачити вітер?”
  • Гра‑спостереження “Слухаємо погоду”, “Бачимо погоду”: діти прислухаються до звуків надворі, дивляться у віконечко, розповідають, яка погода надворі, потім на прогулянці перевіряють, хто визначив погоду найбільш точно.
  • Гра на прогулянці “Шукаємо прикмети пір року (зими, весни)”.
  • Гра‑прогнозування “Пригадай прикмету погоди”: діти пригадують прикмети, пов’язані з погодою, на їх основі створюють прогноз погоди та записують за допомогою символів, а потім перевірять його правильність.
  • Бесіда “Де народжується погода?”.
  • Образотворча діяльність “Малюємо погоду”: діти малюють погоду, потім обмінюються малюнками та розповідають, яку погоду намалювали їхні товариші.