1 квітня — Міжнародний день птахів

1 квіт. 2024
Це інтернаціональне екологічне свято проводиться в рамках програми ЮНЕСКО “Людина і біосфера”. Саме в цей день 1906 р. була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.

Розкажіть дітям про роль птахів у природі, заздалегідь підготуйтеся до зустрічі пташок, які зимували в інших краях, і влаштуйте захопливе свято. Здивуйте малят, показавши їм розмаїття пташиного царства, помандруйте світом і познайомтеся з пернатими ближче.
Матеріали тематичного випуску журналу “Джміль” (2017, № 3) “Пташиний світ” можуть стати основою для розгортання освітнього проєкту “Вітаємо птахів” для дошкільнят і молодших школярів.
Робота з дітьми впродовж дня
· Бесіда-розмірковування “Птахи навколо нас”.
· Бесіда за сюжетною картиною “Найкращий птах у світі” та інтерактивна презентація до неї): розкажіть дітям про місцевих та екзотичних птахів, порівняйте вже звичних нам пташок і гостей з інших континентів, подорожуйте світом, завітайте у гості до пташок.
· Читаємо та обговорюємо вірші про пташок (публікація “Слухаємо пташині голоси”
· Бесіда за казкою “Поділилися”: прочитайте твір, поговоріть з малятами про те, що таке дружба, як мають ставитися один до одного друзі, проілюструйте історію, придумайте її продовження.
· Діалог-дослідження “Як ми можемо допомогти птахам?”.
· Конструюємо робота Птахо рятівника: знайомимося з новим роботом Джмелика — ДжК-3 “Птахолюбом”, визначаємо, що він може робити, розмірковуємо, як розширити коло його функцій, конструюємо або малюємо власного робота — рятівника пташок, придумуємо історію з його участю.
· Музична гра-дослідження “Як можна відтворити голоси пташок?”: малята вибирають дитячі музичні інструменти або самі конструюють їх, намагаються відтворити голоси пташок з різними інтонаціями (спокійна пташка, налякана, кличе діток тощо).
· Слухання та обговорення старовинних музичних творів, присвячених птахам (публікація “Під звуки клавесина”(“Джміль” 2017, № 3), завантажте музичні твори).
· Образотворча діяльність “Робимо пташок з вовни, тіста та ниток”: виготовляємо птахів у п’яти різних техніках.
Птахо вікторина Птахо вікторина.
За традицією минулих років, в цей час в очікуванні пернатих розвішуються шпаківні, синичники, та інші «пташині будиночки».
Якоюсь мірою це є і неофіційним святом орнітологів. Адже кому, як не їм знати особливості птахів і їх потребу в нашій про них турботі. Також цей День є хорошим приводом, щоб привернути увагу громадськості до вивчення і збереження птахів, а також поширенню наукових знань про них. Хто краще знає птахів, ніж орнітолог? Деякі видання та громадськість виступили з ініціативою відзначати професійне свято орнітологів в цей день. Проєкт DilovaMova.com приєднується до цієї ініціативи.
Тому, хай поки що і не офіційно, але ми вітаємо всіх любителів птахів і професійних орнітологів з Міжнародним днем птахів!
Успіхів вам і всім нашим пернатим!
З Днем птахів!