СВЯТА ЦЬОГО ДНЯ!

5 квіт. 2023
5 квітня — День геолога. Цей день встановлено Указом Президента України від 07.02.1995 № 110/95 як професійне свято працівників геології, геодезії та картографії.

Розкажіть малятам про професії геолога, геодезиста, картографа та пов’язані з ними, про їхнє значення для кожного з нас. Здійсніть разом захопливу мандрівку в гори та у надра Землі, знайдіть там корисні копалини, розкажіть, чому вони є справжнім скарбом для людей, який потрібно берегти.

Робота з дітьми впродовж дня

• Бесіда “У чому користь корисних копалин?”: якими бувають корисні копалини, як ми їх використовуємо, чи можемо їх замінити.
  • Бесіда‑дослідження “Хто корисні копалини знаходить?”: що роблять геологи та картографи, як люди використовують результати їхньої праці, які риси характеру мають бути їм обов’язково притаманні.
  • Змагання з орієнтування у просторі “Знайди скарб”: за словесними інструкціями педагога або алгоритмом у вигляді символів з використанням слів‑орієнтирів “праворуч”, “ліворуч”, “вперед”, “назад”, “під”, “над”, “біля” тощо діти знаходять скарб у кімнаті або на дитячому майданчику.
  • Слухання та обговорення музики Е. Гріга “Хода гномів”, “У печері Гірського короля“ (з сюїти “Пер Гюнт” за драмою Г. Ібсена).
  • Мандрівка‑дослідження “В гостях у Господині Мідної гори”: бесіда про кристали; вирощування кристалів солі власноруч; кристали у наших домівках, у живій та неживій природі.

День геолога | Яворів Інфо