Всесвітній день рок-н-ролу

13 квіт. 2023
Це свято однодумців, для яких рок-н-рол став не просто музикою, а стилем життя. Воно відзначається щорічно 13 квітня: 12 квітня 1954 р. Білл Хейлі записав сінгл “Rock Around The Clock”, що став знаковим, давши початок новому музичному напряму, який швидко поширився країнами і континентами, кинувши виклик традиціям.

Елвіс Преслі, Білл Хейлі, The Beatles - завдяки цим музикантам весь світ 13 квітня відзначає Міжнародний день рок-н-ролу. Саме вони стали основоположниками самого популярного стилю музики, без якого важко уявити сучасну культуру.

В середині XX століття, незабаром після Другої світової війни, люди прагнули до спокою і розміреного життя. Тому віддавали перевагу спокійній і сентиментальній музиці, зі солодкоголосим вокалом. Але в андеграунді існувала інша музика — ритм-енд-блюз. Одного разу диск-жокей Алан Фрід вирішив «прокрутити» в ефірі ці записи, але щоб не шокувати «білу» публіку, назвав новий стиль «рок-н-ролом». Завдяки Алану, замаскований ритм-енд-блюз став доступним всім, незалежно від кольору шкіри.

Розкажіть дітям про сучасну музику, послухайте разом композиції у різних стилях, порівняйте їх, придумайте до них рухи, зробіть цей день по-справжньому танцювальним.

Робота з дітьми впродовж дня

• Бесіда “Без танцю жити неможливо!”.
  • Діалог-дослідження “З чого починався танець”.
  • Гра-імпровізація “Веселий гопачок”: під українську народну музику діти танцюють гопак, придумуючи для нього сучасні рухи.
  • Логіка танцю “Шукаємо малюнок мелодії”: діти відтворюють ритмічний малюнок мелодії, шукають фрагменти, що повторюються, намагаються відтворити ритм та послідовність повторення музичних фраз символами.
  • Рухлива гра-розмірковування “Чи всяка музика танцювальна?”.
  • Гра-асоціація “Чи можуть тварини танцювати?”: педагог показує дітям на відео, як рухаються тварини, малята добирають музику, що найбільше підходить до рухів тварин, придумують власні рухи, показують, як можуть танцювати різні тварини.
  • Музична гра “Акомпанемент”: педагог вмикає сучасну музику, діти добирають найбільш відповідні дитячі музичні інструменти, акомпанують, додаючи до мелодії нові барви.