День науки 20 травня. Присвячений усім працівникам наукової сфери.

19 трав. 2023
Це професійне свято працівників науки України. Його встановлено “на підтримку ініціативи відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок України”, згідно з Указом Президента “Про День науки” від 14 лютого 1997 року № 145/97.

У незалежній Україні «На підтримку ініціативі відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок України» День науки був встановлений Указом № 145/97 від 14-го лютого 1997-го року чинного на той момент Президента України й відзначається у третю суботу травня. Існує так само і загальний, міжнародний день науковців з альтруїстичною назвою - «Всесвітній день науки за мир і розвиток», який був заснований ЮНЕСКО і відзначається 10-го листопада.

Україна являє собою державу з високим рівнем освіти та науки. НАН України — Національна Академія Наук України, була заснована 27-го листопада 1918-го року і зараз має 3 секції, близько 14 відділень і 170 інститутів та інших наукових установ, а також 1400 науково-дослідних інститутів і 330 вищих навчальних закладів, в котрих працюють більш ніж 7000 докторів і 78000 кандидатів наук.

Вчені вміють відпочивати. У їхнє професійне свято ми поспішаємо приєднатися до привітань на адресу всіх вчених і наукових співробітників.

Зацікавте дітей дивовижною професією вченого, дослідника, першовідкривача. Покажіть її важливість для кожного з нас: саме відкриття науковців допомогли інженерам створити речі, без яких ми зараз не завжди можемо обійтися — мобільний телефон, комп’ютер, телевізор, радіо, лампочку, автомобіль… А ще науковці можуть передбачити стихійні лиха — землетруси, торнадо, повені, — винайти ліки проти хвороби, зробити наше життя комфортнішим…

Дайте малятам можливість відчути себе науковцями — створити або відкрити щось нове. І нехай поки що це буде відкриття тільки для дитини, але воно може покласти початок справжніх наукових звершень у майбутньому.

Робота з дітьми впродовж дня

• Бесіда-роздум “Як науки нам допомагають?”.
  • Діалог-дослідження “Що науковці для нас придумали?”: діти роздивляються навколо, пригадують, чим користуються вдома вони та їхні рідні, роблять фотоколаж з предметів домашнього вжитку і розмірковують, як їх поява пов’язана з діяльністю представників різних наук.
  • Читаємо та обговорюємо історію про робота ДжК-2 “Смакороба” (“Джміль”, 2017, № 2 та е-додаток до публікації): діти за допомогою наліпок вставляють слова на місця пропусків, придумують продовження історії, власні алгоритми для Смакороба, створюють макет іграшкової кухні та перевіряють складені алгоритми.
  • Гра-дослідження “Що вміє робити Смакороб?”: діти за картинкою розповідають, які дії може виконувати робот, придумують, як можна розширити коло його функцій.
  • Винахідницька гра “Мій робот — мамин помічник”.
  • Засідання наукової ради “Презентація роботів”.

День науки відзначається 20 травня 2023 року ⋆ Картинки, листівки, привітання