20 травня — Всесвітній день метрології

20 трав. 2023
Свято засновано Міжнародним комітетом мір та ваг. Мета цього дня — сприяти усвідомленню людьми важливості точних вимірювань для розвитку науки і технологій, суспільства загалом.

Поміркуйте з дітьми над тим, коли і навіщо нам потрібно знати точну вагу, довжину, ширину, висоту, кількість чого-небудь, як їх виміряти, що може трапитись, якщо вимірювання буде неточним, що таке точність вимірювання і як її досягти. Саме у цей день можна вперше ознайомити дітей з поняттям “умовна міра”.

Робота з дітьми впродовж дня

Освітня програма "Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка" - УДХТУ (Український державний хіміко-технологічний університет)

• Перегляд та обговорення мультфільму “38 папуг” (режисер І. Уфімцев, художник Л. Шварцман, автор сценарію Г. Остер): важливо звернути увагу дітей на те, чи можна порівнювати результати вимірювань, здійснених за допомогою різних умовних мір.
  • Діалог-пригадування “Коли нам потрібні вимірювання”: діти пригадують ситуації з свого повсякденного життя, коли виникала потреба у вимірюваннях, розповідають, які прилади у таких ситуаціях використовували, розмірковують, до чого може призвести неточне вимірювання, що можна виміряти, а що ні.
  • Бесіда “Що допомагає нам вимірювати”: діти разом з педагогом пригадують, які прилади та предмети і в яких випадках можуть допомогти у вимірюванні.
  • Гра-дослідження “Вимірюємо все навколо”: вихователь дає дітям прилад для вимірювання, діти знаходять у групі об’єкти, які можна ним виміряти, розповідають, що вимірювали і який результат отримали.
  • Гра-дослідження “Чи точно ми вимірюємо?”: вихователь з дітьми вибирають одиницю вимірювання та об’єкт, діти по черзі вимірюють його, потім усі разом порівнюють результати, формулюють правила точного вимірювання.
  • Винахідницька гра “Як занотувати результати вимірювань”: діти придумують способи занотовування результатів вимірювань, обговорюють, який спосіб і коли використовувати зручніше.
  • Колективна аплікація: діти з педагогом придумують тему творчої роботи, розподіляють обов’язки, всі разом стежать за дотриманням пропорційності окремих деталей аплікації.
  • Сюжетна гра “Будівництво”, “Магазин” тощо.