23 травня — Свято Героїв

23 трав. 2023
Цей день в Україні запроваджений на честь українських воїнів — борців за свободу України, передовсім воїнів Київської Русі, козаків, січових стрільців, бійців Армії УНР, УПА та діячів ОУН.

День героїв вважається національним українським святом на честь борців за волю та незалежність нашої держави. Люди, що цілковито поклали своє життя на ваги свободи українського народу, існували в різні часи становлення нашої держави. Починаючи з часів Київської Русі, продовжуючи часами Гетьманської ери та процвітання Запорізької Січі, в недовгий період існування Української Народної Республіки та Української повстанської армії. Ціла плеяда нових героїв з’явилася в останні роки, під час російської агресії на сході країни. Вони були, є і будуть завжди. Тому День героїв, що святкується щороку 23 травня, завжди буде важливим та актуальним для кожного українця. Адже тільки завдяки героїзму наших краян у всі часи та епохи, наша держава сьогодні знаходиться на мапі землі.

Розкажіть дітям про професію захисника Батьківщини, її важливість для кожного з нас, про те, кого захищають українські воїни, якими вони мають бути.

Робота з дітьми впродовж дня

• Бесіда-роздум “Хто такий захисник Батьківщини?”.
  • Віртуальна подорож “Запорозька Січ” (бесіда за сюжетною картиною “Козацька слава не поляже, а про себе розкаже” на обкладинці журналу “Джміль”(2015, № 4) та е-додатком до неї).
  • Вправа-роздум “Яким має бути захисник Батьківщини?”: діти по черзі називають риси характеру воїнів.
  • Гра-спогад “Чим наші захисники користуються?”: діти по черзі називають необхідні військовим предмети побуту.
  • Гра “Слідопити”: діти за позначками на карті дитячого майданчика розшукують речі, які загубили їхні улюблені іграшки, і повертають “господарям”.
  • Естафета “Ми — маленькі козаки”.
  • Гра для кмітливих “Складаємо ребуси про воїнів” (за публікацією “Козацькі ребуси” у журналі “Джміль” (2015, № 4) та е-додатком до неї).
  • Малювання-роздум “Картина для українського воїна”.