СВЯТА ЦЬОГО ДНЯ!

31 трав. 2023
1 червня — Всесвітній день молока

Цей день почали відзначати у 2001 році за пропозицією Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН. Мета свята — популяризація молока і молочних продуктів, а також інформування людей про все, пов’язане з молоком та його виробництвом.

Розкажіть малятам, у яких продуктах міститься молоко, чому молочні продукти корисні, як їх виробляють. Приготуйте разом з ними якусь страву з молока (наприклад, сир, йогурт, млинці, кисіль тощо), проведіть віртуальну або реальну екскурсію на ферму, молокозавод тощо. Покажіть дітям, як праця багатьох людей перетворюється на чашку молока — допоможіть усвідомити, що бережливо ставитися до продуктів означає поважати людську працю.

Таке дитяче свято може пожвавити відзначення Міжнародного дня захисту дітей, який уже давно став традиційним і для проведення якого педагоги нерідко шукають нові цікаві ідеї.

Робота з дітьми впродовж дня

• Бесіда-подорож “Звідки молоко до нас приходить” — віртуальна екскурсія на ферму, молокозавод, у супермаркет (в магазин, на базар): простежте з малятами шлях молока та молочних продуктів від виробника до покупця, з’ясуйте, які фахівці задіяні у цьому процесі, що робить кожен з них, покажіть важливість праці кожного (пригадати професії допоможе сюжетна картина на обкладинці журналу “Джміль”, 2014, № 1 та електронний додаток до неї).
  • Гра-дослідження “Що ми знаємо про корівок?”.
  • Гра-спогад “Чи можна без молока обійтися?”: діти пригадують, коли ми використовуємо молоко, які продукти можна з нього зробити, які страви неможливо приготувати без молока або молочних продуктів; придумують казку, що починається несподіванкою — раптовим зникненням усього молока.
  • Гра-порівняння “Молоко схоже на…”: запропонуйте дітям порівняти молоко зі знайомими предметами, явищами, рослинами тощо.
  • Дослідження “Виробляємо сир”: зробіть разом з малятами сир; порівняйте потрібну для цього кількість кефіру та молока і кількість сиру, яку отримали в результаті.
  • Мульт-фізкультрозминка “Хто пасеться на лузі?” (у супроводі однойменної пісеньки-загадки (сл. Ю. Черних, муз. О. Пахмутової)): діти імітують тварин, про яких ідеться у пісні.
  • Гра-пригадування-імпровізація “Казочки про корівок і молоко”: діти з’ясовують, у яких художніх творах, пісеньках, мультфільмах ідеться про корів і молоко; розігрують сценки з них.
  • Створюємо історію “Як живуть корівки”: діти конструюють корівку, теляток, корівник, маленькі будиночки для телят, луг тощо; педагог допомагає об’єднати конструкції у спільну композицію.
  • Математична гра-дослідження “Життя-буття корівок”: малята досліджують композицію — визначають, чи всім коровам є де жити, скільки будиночків потрібно для телят, чим ці будинки схожі, чим відрізняються, що вище, що нижче, що на галявині одне, а чого багато, що де розташовано; пересувають тварин по галявині відповідно до історії, яку розповідає педагог (хто куди пішов, що зробив); порівнюють кількості різних об’єктів тощо.
  • Сюжетна гра “Пригоди корівок та їхніх діток”: педагог дає малятам фігурки інших свійських тварин та їхніх дитинчат, діти придумують цікаву історію про корівок, теляток та їхніх друзів, закріплюють знання назв дитинчат свійських тварин.