23 червня — Міжнародний олімпійський день

23 черв. 2023
Це свято у 1948 році започаткував Міжнародний олімпійський комітет. Чому вибрано саме цей день? У червні 1894-го в Парижі відбувся міжнародний конгрес з проблем фізичного виховання.

Олімпійські ігри є найважливішими спортивними подіями, але відбуваються вони лише раз на чотири роки. Проте існує свято, яке запрошує абсолютно всіх проявити свою активність на шляху до міцного здоров’я та гарного самопочуття. Це Міжнародний олімпійський день, для участі в якому зовсім не потрібно бути спортсменом та встановлювати рекорди.

Саме 23 червня ентузіаст відродження олімпійського руху П’єр де Кубертен представив на цьому конгресі свою доповідь. У ній він ознайомив присутніх з розробленими ним організаційними основами олімпійських ігор. Тоді ж склали і Олімпійську хартію, де зазначили: “Олімпійський рух має на меті виховувати молодь за допомогою спорту в дусі взаєморозуміння і дружби, сприяючи таким чином створенню кращого і більш спокійного світу”.

Конгрес прийняв рішення про проведення в Греції у 1896 році I Олімпіади. За 116 років (1896–2012) було проведено 30 літніх олімпіад. Тричі (1916, 1940, 1944) ігри не відбулися через світові війни. Олімпійські чемпіони — гордість кожної країни. Усі справжні спортсмени прагнуть стати олімпійськими чемпіонами.

ЧОМУ ВАЖЛИВИЙ ЦЕЙ ДЕНЬ?

Ця подія підкреслює важливість спорту для кожної людини, адже це прекрасний спосіб підтримувати своє тіло в належній формі. Крім того, спортивні звички навчають дисципліні, а спілкування в межах спортивних тренувань та змагань сприяє новим знайомствам з цікавими людьми. Командні види спорту взагалі виробляють відчуття колективу, навички соціальної взаємодії, допомагають знайти друзів.

Для дітей і юнацтва спортсмени завжди є вдалим прикладом для наслідування, а заняття спортом молодого покоління означає не тільки зростання здоровіших людей, а й менший ризик підліткової злочинності. Також спорт позитивно впливає на психологічну сферу — як і будь-яка регулярна фізична активність, він здатен позбавити від стресу, тривоги й депресії, підвищити концентрацію та впевненість у собі.

Покажіть дітям красу руху, чесних спортивних змагань, розкажіть про важливість спортивних досягнень, нелегку працю спортсменів.

Робота з дітьми впродовж дня

• Бесіда “Перші олімпіади та олімпіоніки”: віртуальна екскурсія у Давню Грецію, де зародився олімпійський рух.
  • Гра-імпровізація “Наша олімпійська хартія”: діти разом з педагогом складають олімпійську хартію групи (класу, дитячого садка), занотовують її у піктограмах.
  • Досліди “Як побудувати стадіон”: педагог розповідає дітям, чому стадіони будують саме такими (схожими на чашу), разом з малятами виконує досліди, які допомагають їм зрозуміти це.
  • Конструювання “Олімпійська арена”: діти будують власний стадіон, спортивне знаряддя тощо (це може бути як індивідуальна, так і колективна конструкція).
  • Сюжетна гра “Малі олімпійські ігри”.
  • Змагання “Ми — чемпіони” (див. публікацію “Літоленд” у журналі “Дошкільне виховання” 2014, № 6):
  • Проведіть на прогулянці цікаві змагання, дайте кожній дитині можливість здобути власну олімпійську медаль.
  • Діалог-дослідження “Українські олімпіоніки”: бесіда про видатних українських спортсменів.

Тож Міжнародний Олімпійський день важливий передусім тому, що спонукає нас піднятися з дивану й нарешті розпочати онлайн-тренування, вийти вранці на пробіжку чи відвідати разом з дітьми найближчий спортивний майданчик. Такими діями ми допоможемо собі надовше зберегти фізичне й психічне здоров’я.