5 ГРУДНЯ ВІДБУДЕТЬСЯ НАЦІОНАЛЬНИЙ УРОК ВОЛОНТЕРСТВА: ОСВІТЯН ЗАПРОШУЮТЬ ДОЛУЧИТИСЯ

4 груд. 2023
5 грудня в рамках ініціативи «Шкільний урок волонтерства» відбудеться Національний онлайн-урок волонтерства з почесними гостями. Організатори закликають освітян підтримати проєкт і доєднатися до трансляції.

До Національного уроку волонтерства долучаться заступник Міністра молоді та спорту Владислав Яцук, засновниця Української Волонтерської Служби Анна Бондаренко, засновник руху «JuniorS» Олександр Педан і координатор із залучення молоді проєкту U-Report Дмитро Бурак.

Ініціаторами заходу є ГО «Українська Волонтерська Служба» та ГО «Рух Олександра Педана “JuniorS”» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Міністерства освіти і науки та Міністерства молоді та спорту.

Національний онлайн-урок відбудеться в рамках ініціативи «Шкільний урок волонтерства». З жовтня 2023 року в закладах освіти проходять 45-хвилинні уроки, на яких досвідчені активісти, вчителі й знаменитості розповідають школярам, як маленькими кроками досягти значних результатів, та діляться інструментами, що допоможуть їм долучитися до волонтерського руху.

5 грудня о 9:00, у Міжнародний день волонтера, освітян запрошують під'єднатися та подивитися трансляцію за посиланням

Долучитися до ініціативи та провести Шкільний урок волонтерства можна, залишивши заявку на сайті. Охочим провести урок нададуть усі необхідні матеріали: посібник для вчителя, план уроку, презентацію та роздаткові матеріали для вправ. Також можна запросити професійного тренера від Української Волонтерської Служби. План уроку легко адаптувати під умови аудиторії та проводити як офлайн із презентацією та проєктором, навіть в умовах укриття, так і онлайн на будь-якій платформі для навчання.

Наразі в Україні та за її межами провели вже понад 1600 «Шкільних уроків волонтерства». Згідно зі звітами, 40 000 школярів дізналися більше про волонтерський рух і зрозуміли власний потенціал. У першій хвилі 10 найактивніших учасників ініціативи отримали подарунки від партнерів: павербанки та колонки.

За даними U-Report, 90% опитаних підлітків хочуть бути корисними для України в той чи інший спосіб, зокрема — як волонтери. Ініціатива покликана залучити їх до волонтерської роботи, розвивати лідерські якості, організаційні здібності, наполегливість і впевненість. Організатори сподіваються, що проєкт допоможе підтримувати психічне та фізичне здоров’я школярів під час війни.

«Шкільні уроки волонтерства» триватимуть до червня 2024 року й охоплять територію всієї України: як школи у великих містах, так і заклади освіти в менших населених пунктах, зокрема — у селах. Також заплановано онлайн-уроки з підлітками, які вимушено покинули домівки й перебувають за кордоном.