17 квітня - День пожежної охорони України

17 квіт. 2024
Пожежа була і є найнебезпечнішим стихійним лихом. Внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. Хотілося б звернути вашу увагу на банальні, але водночас необхідні знання правил пожежної безпеки. Бо, як відомо, найкращий спосіб захиститися від пожежі – не спричинити її.

Як діяти у разі пожежі?

Насамперед слід негайно повідомити про пожежу в пожежну охорону зачинити двері в приміщенні, де горить. Якщо через вікно побачите охоплене вогнем приміщення, не намагайтеся увійти в нього. Відчинені двері перешкодять евакуації – раптовий приплив повітря може призвести до поширення вогню з великою швидкістю.

Основною причиною виникнення пожеж, на яких гинуть діти, є дитячі пустощі з вогнем

Найчастіше до пожеж призводить людська необережність. За статистикою, основною причиною виникнення пожеж, на яких гинуть діти, є саме дитячі пустощі з вогнем. Біда також приходить тоді, коли діти залишаються наодинці й поруч немає дорослих. Іноді достатньо декількох хвилин, щоб сталося лихо. Залишені без нагляду запальничка чи сірники поруч із легкозаймистими речами можуть призвести до трагедії.

Корисні підказки 2. Вперед, вогнеборці!

Шановні батьки!

Нагадайте малечі наступні правила безпеки:

– Не слід намагатися загасити полум’я самостійно;

– Потрібно зателефонувати за номером «101» та покликати на допомогу дорослих;

– Не можна ховатися від пожежі у шафі, під ліжком та інших темних місцях;

– Не слід гасити електроприлади водою.

– Потрібно намочити тканину водою та дихати крізь неї та швидко залишити приміщення.

Пам’ятайте, що наші діти – найцінніше, що є в нашому житті і їх життя та здоров’я залежить тільки від нас!

Вміння діяти в надзвичайних ситуаціях — завжди цінні!

Переглянути відео

Корисні підказки. Вперед, вогнеборці!