ТРУДОВЕ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ В ЛІТНІЙ ПЕРІОД

29 лип. 2021
Залучаючи дітей дотрудової діяльності, даючи їм те чи інше доручення, вихователь вчить їх більш раціональному способу виконання, показує прийоми роботи. Якщо ми хочемо привчити дітей виконувати роботу акуратно, красиво, треба приділяти особливу увагу організації цих повсякденних справ, продумати все до дрібниці.

Природа радіє ласкавим променям, манить до себе малюків.

Треба зробити так, щоб більшу частину дня, а може бути і весь день, діти перебували на повітрі. І при цьому вони повинні не просто гуляти, а займатися цікавою діяльністю.

У літніх умовах в дитячому саду є всі передумови для організації трудової діяльності дітей. Якщо діти бачать, що оточуючі їх дорослі зайняті працею на ділянці, їм і самим захочеться брати участь в загальній роботі, допомогти чим-небудь.

Велику радість приносить дітям праця в природ. Малюки навесні посадили, а в серпні будуть збираюти врожай цибулі, картоплі, гороху. на  городі.  Особливе місце серед різноманітних справ у літніх умовах відведено роботі на городі і в квітнику. Тут діти трудяться по-справжньому, як дорослі, і отимують результати своєї праці. Інтерес до рослин, бажання за ними доглядати формуються у дітей успішніше, якщо робота на городі поєднується з отриманням нових знань.

Виховання у дітей інтересу і любові до праці неможливо здійснити без їх участі в доступній праці. Тому необхідно давати дітям такі доручення, які їм під силу .У процесі праці  у дітей  формуються   уявлення про те, що, значить, бути працьовитим, а також досвід вчинків, в яких виражається ця моральна якість.

Позитивний результат роботи дає дітям задоволення, радість. А радість праці - найвища радість, і треба, щоб наші діти відчували її частіше.

Переглянути фото