10 грудня — День прав людини

10 груд. 2023
10 грудня 1948 року Організація Об'єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини, що проголошує права особистості, цивільні і політичні права і свободи. Відзначається щорічно 10 грудня.

Десять років поспіль відповідно до Указу Президента України від 8 грудня 2008 року проводиться Всеукраїнський тиждень права, який присвячений до Дня прав людини, проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році.

Головна мета – формування правових знань у дошкільників - від акцентування уваги на ознайомлення з правами, які є у кожної людини, до розкриття реалізації цього права в реальному житті. Також запобігання дитячій злочинності та забезпечення правового виховання неповнолітніх, створення позитивного іміджу, підвищення рівня довіри молоді до поліції.

Роз’ясніть малятам зв'язки та взаємозалежність, які існують між правами різних людей. Сформуйте моральну відповідальність, дотримання прав інших людей, виконання обов'язків і правил суспільного життя.

Робота з дітьми впродовж дня

1. Вправа «Ми схожі – ми різні».

Розкажіть, що спільного і відмінного у кожного з вас ви помітили? (різний колір волосся, очей, зріст, вага, свої вподобання та смаки).

Обговорення відповіді дітей.

Спільного у нас багато та не треба забувати:

Кожен має особливе: ми не схожі – це важливо!

1. Бесіда «Всі ви схожі тим, що маєте однакові права» під час яких розкажіть дітям про права дитини:
  • Право на життя (Конвенція ООН, ст.6),.
  • Право на захист. Дітей не можна залучати до бойових дій  (Конвенція ООН, ст.38).
  • Право на освіту.
  • Право на турботу
  • Право на дозвілля…
  1. Читання та обговорення літературного твору В.Бичко «Півники»

Запитання до дітей:

- Про кого розповідається у віршику?

• Як поводять себе герої твору, добре чи погано?(Погано.)
  • Чому? (Вони сваряться, задираються один до одного.)
  1. Д/г «Казкові персонажі та їх вади»
  • Діти спочатку розглядають зображених на малюнках героїв казки і називають їх. Потім малюкам пропонується вгадати відповідного персонажа за негативними рисами його вдачі.

Наприклад:

• Хто хитрий, нещирий? (Лисиця.)
  • Хто злий, зубастий, лютий? (Вовк.)
  • Хто лякливий, боязкий, має довгі вуха? (Зайчик.)
  • Хто неслухняний, довірливий (Колобок.)?
  1. Дидактична гра «Обговорюємо ситуації»

Ситуація. Ти пропонуєш другові пограти, він відмовляється, вередує, каже те, що гра йому нецікава, і в іншу він грати не хоче. Що робити в даній ситуації?

1. Вправа «Послухай себе»

Покладіть праву долоньку на своє серце. Прислухайтесь, про що воно вам говорить? Воно передає вашим долонькам своє тепло. І це тепло, тепло ваших долонь ми спробуємо подарувати тим дітям, які цього потребують.

1. Практична робота «Долоньки доброти крокують по Землі».

Обрати улюблений колір і залишити відбиток своєї долоньки на аркуші.

Пам'ятаймо Права однієї людини закінчуються там, де починаються права іншої.

Відео "Наші права - щасливе дитинство"