До Всесвітнього Дня заощаджень

30 жовт. 2023
Нині вкрай важливо, щоб усі члени сім’ї розуміли цінність грошей, тому формувати фінансову грамотність у дошкільників — необхідно. Розставте акценти у питаннях економічного виховання дітей і допоможіть їм залучити до цього процесу.

Традиції заощаджень формувалися століттями, як природними потребами людей зберігати, так і цілеспрямованими зусиллями урядів і банків. Початком святкування Всесвітнього Дня заощаджень можна вважати події 27 жовтня 1924 року, коли представники ощадних кас із 29 країн зібралися в Мілані на свій перший Інтернаціональний спеціалізований конгрес. Останнього дня форуму – 31 жовтня – народилася ідея «в пам’ять про перші збори ощадних банківських інститутів всіх країн» щороку відзначати цей день, як «Всесвітній День заощаджень» (World Savings Day). Однак, за задумом творців, присвятити цей день слід ощадливому ставленню не тільки до грошей, а й до часу, сил, дбайливого ставлення до речей тощо. У 1989 році ООН офіційно проголосила 31 жовтня Всесвітнім Днем заощаджень.

Починайте якомога раніше Що ж означає словосполучення «фінансова грамотність», чи доцільно говорити про формування її основ у дошкільному віці? Фінансова грамотність — це вміння управляти фінансовими потоками — доходами й витратами, грамотно розподіляти гроші, тобто жити «по кишені» й правильно примножувати наявний капітал. Це набір навичок, які дають змогу людям ухвалювати розумні рішення стосовно грошей — як їх зароб­ляти, економити, витрачати та інвестувати. + Основи соціальної та фінансової освіти діти отримують задовго до того, як розпочинають своє навчання в школі. Більшу частину знань про планування бюджету, заощадження та витрати вони діз­наються від батьків, спостерігаючи за тим, як усі ці процеси відбуваються в їхній сім’ї. У віці трьох років діти здатні розуміти такі фінансові дії, як заощадження й витрати. А до семи років, за даними багатьох досліджень, у них формуються певні фінансові звички.

Навряд чи хтось сумнівається, що фінансова грамотність — основа щасливого життя. Вмілий розподіл коштів робить життя впорядкованим, допомагає збирати гроші на потрібні речі, розширювати сферу можливостей. Щоб прищепити дитині цю навичку, формуйте в неї вміння правильно поводитися з грошима змалечку. Адже це може стати вирішальним чинником успішності вашої дитини в майбутньому.

Переглянути консультацію