Предметно-практична та дослідницька компетентність

8 лип. 2021
Ігрова діяльність. Ігри з водою найменших вихованців.

Літо - найкраща пора для зміцнення здоров'я дітей. Перебування дітей на свіжому повітрі, веселі ігри з водою - сприяє оздоровленню малят та створює веселий настрій. Сьогодні в групі раннього віку відбулася саме така діяльність. Діти ще з раннього віку полюбляють ігри з і водою – переливати та бризкатись. Працюючи з дітьми раннього віку, досвідчений педагог Шмалько Оксана Миколаївна (група раннього віку №1 «Соняшники»), вирішила використати позитивний вплив ігор – експериментів з водою і піском, як прийом оптимізації, при адаптації дітей до дитячого садка.

Гра з водою викликає неповторні тактильні відчуття, доставляє надзвичайне задоволення. В іграх з водою дитина, за допомогою дорослого, не тільки пізнає її властивості,  вода надає організму дитини релаксаційний ефект. Дуже цікаво спостерігати, як найпростіші дії з водою доставляють радість дітям і надалі залишають прекрасні спогади.

Оксана Миколаївна підібрала ігри та вправи з водою і піском для роботи з дітьми раннього віку, так як розвиток сприйняття в ранньому віці є основою всього подальшого розвитку дитини. Ці ігри сприяли створенню бадьорого життєрадісного настрою у дітей. Ось деякі з них.

«Дощик»

Мета: Вчити дітей за допомогою ситечка та чашки робити дощик.

«Ллється весела водичка»

Мета: Вчити переливати водичку з одного стаканчика в інший.

«Хвиля»

Мета: Вчити за допомогою рук створювати хвилі на воді.