22 травня — Міжнародний день біологічного розмаїття

Цей День проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1995 р. спеціальною резолюцією на основі рекомендації Конференції сторін Конвенції про біологічне розмаїття, якими на сьогодні є близько 200 держав. Головне завдання дня — звернути увагу громадськості на проблему зникнення з Землі багатьох представників флори і фауни.

21 травня — День пам’яті жертв політичних репресій

Щороку в третю неділю травня по всій Україні проводяться різноманітні заходи, присвячені пам’яті про ці страшні події.

21 травня Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку

Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй 20 грудня 2002 року в резолюції 57/249« Культура і розвиток »ухвалила проголосити 21 травня Всесвітнім днем культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку та запропонувала всім державам-членам, міжурядовим органам, організаціям системи Організації Об’єднаних Націй і відповідним неурядовим організаціям, серед іншого, інформувати громадськість про цінність і важливість розмаїття культур і, зокрема, сприяти за допомогою освіти та засобів масової інформації усвідомленню позитивної ролі культурної різноманітності.
20 трав. 2023

20 травня — Всесвітній день метрології

Свято засновано Міжнародним комітетом мір та ваг. Мета цього дня — сприяти усвідомленню людьми важливості точних вимірювань для розвитку науки і технологій, суспільства загалом.
19 трав. 2023

День науки 20 травня. Присвячений усім працівникам наукової сфери.

Це професійне свято працівників науки України. Його встановлено “на підтримку ініціативи відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок України”, згідно з Указом Президента “Про День науки” від 14 лютого 1997 року № 145/97.
19 трав. 2023

Пам’ятки для керівника закладу дошкільної освіти щодо організації роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності

У рамках проєкту «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні» розроблено Пам’ятку для керівника закладу дошкільної освіти щодо організації роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності (упорядник – головний спеціаліст відділу дошкільної освіти МОН Олена Швачова).

День сімейної медицини в Україні

6 грудня 2017 року Кабінет Міністрів України затвердив Указ Президента про запровадження в Україні нового професійного свята – Дня сімейної медицини, яке тепер щорічно відзначається 19 травня, у Всесвітній день сімейного лікаря.
18 трав. 2023

Соціально-громадянська компетентність дошкільника: сучасний освітній вектор

Життєві цінності… як змінюються вони впродовж життя? Що впливає на їх формування? Що стало цінністю і життєвою потребою в умовах, які склались в нашій країні? Як сприяти формуванню в дітей національної ідентичності й активної громадської позиції? На які освітні програми орієнтуватися? Якою має бути позиція педагогів та участь батьків? Таких запитань можна ставити нескінченно. Але саме сьогодення доводить, що тема формування соціально-громадянської компетентності наших наймолодших громадян як ніколи є актуальною.

СВЯТА ЦЬОГО ДНЯ! 18 травня - День вишиванки

День вишиванки, який традиційно відзначається в третій четвер травня, єднає українців незалежно від їхньої статі, соціального статусу, віросповідань чи політичних поглядів. Це — відносно нове народне свято, яке покликане сприяння єдності й культурного відродження всього багатонаціонального українського народу.

18 травня — Міжнародний день музеїв

Це професійне свято музейних працівників усього світу. Цього дня музеї в різних країнах світу безплатно відкривають свої двері для всіх охочих, готують нові експозиції, тематичні лекції, екскурсії, читання. Нерідко до цієї важливої культурної події присвячують і проводять фестивалі, найвідоміші з яких — “Ніч музеїв”. Цей день засвідчує важливість ролі музеїв у житті суспільства.